Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


MHP İzmir’de Derin Sessizlik

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri’nde 7 Haziran’a göre oyları ve milletvekili sayısı azalan MHP’nin İzmir İl Başkanlığı erken saatlerde sessizliğe büründü.

 

İzmir’de İl Başkanı Necdet Karataş ve az sayıda partili sonuçları takip etti. MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, İl Başkanlığı’na gelip bir süre partililerle görüştükten sonra açıklama yapmadan binadan ayrıldı. Parti yetkilileri İzmir’de genel merkez açıklama yapmadan görüş bildirmeme kararı aldı.
 
Kesin olmayan snuçlara göre MHP’nin 7 Haziran’a göre İzmir genelinde oyları yüzde 13.6’dan yüzde 11.2’ye düştü. Partinin kentteki oy kaybı yüzde 2.4 oldu. 7 Haziran’da İzmir 1’inci Bölge’den Oktay Vural ve Aslan Savaşan, 2’nci Bölge’den ise Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Murat Koç’u meclise yollayan MHP’de bu kez yalnız Vural ile Tanrıkulu vekil seçilebildi.
 
1 Kasım’da partinin bölgelerinde 2’nci sıra yerine 3’üncü sırada aday gösterdiği Savaşan ve Koç’un yanı sıra 2’nci sıraya yükseltilen Senem Kılıç ve Süeda Neslihan Çelik meclise giremedi.
 

Yayın Tarihi : 01.11.2015 : 20:56

Etiketler : Mhp    İzmirde    Derin    Sessizlik    Genel   


Yorumlar

2958
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN