Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Projeyi Ver, Arsayı Al''

''Projeyi Ver, Arsayı Al''
2014 yılının ağustos ayında liglerin başlamasına günler kala çürük raporuyla maçlara kapatılan Alsancak Stadı’nda yıkım çalışmaları tamamlanırken İzmir Büyükşehir Belediyesi, stat arazisi içindeki 4239 metrekarelik hissesini, bedelsiz devretmesini isteyen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne, "Önce projeyi getir" cevabını verdi.

 

Yaklaşık 3 ay süren yıkım çalışmalarından sonra geriye sadece çim saha, iki kale direği ile 4 aydınlatma pilonunun kaldığı emektar tesisin yerine yapılacak yeni stat için onaylanmış bir proje bulunmadığı gibi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) aralık ayı sonuna kadar açıkladığı 43 ihale arasında da Alsancak Stadı yer almıyor. 
 
Daha önce, Gürsel Aksel Stadı’nın yerine inşa edilecek 15 bin kişilik yeni stat için 1400 metrekare hissesini devreden Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Alsancak Stadı’yla ilgili taslak proje eline ulaşıktan sonra konuyu meclis gündemine alabileceğini belirtti.
 
Proje ve ihale sürecinin uzaması kafaları karıştırırken Ak Parti’nin ağır toplarından Binali Yıldırım, hafta içinde katıldığı bir televizyon programında mevcut araziye 12 bin kişilik stat yapılacağını açıkladı. Son dönemde Konya, Bursa, Antalya, Sivas, Afyon, Çorum, Trabzon ve Samsun’da birbirinden modern statlar yükselirken, İzmir’de sürecin uzaması yüzünden zor durumda kalan kulüpler, gelişmeleri dikkatle izliyor.

Yayın Tarihi : 01.11.2015 : 11:34

Etiketler : Alsancak    Stadı    İçin    Teklif    Projeyi    Arsayı    Al    Spor   


Yorumlar

5987
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN