Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirliler Sandık Başında

İzmir’de 3 milyon 101 bin 860 seçmen, 9 bin 32 sandıkta oy kullanacak. Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de oy verme işlemi saat 08.00’de başladı.

 

Kentte oturanlar erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. Özellikle yaşlılar, ayakta sıra beklememek için erken saatte gelip oy kullanmayı tercih etti. Sanık görevlileri de oy kullanmakta zorlanan kişileri kabine götürüp, adından da zarflarını sandığa atmaları içini yardım etti.
 
91 YAŞINDA SANDIK BAŞINDA
 
Oy kullanmaya gelenlere arasındaki 91 yaşındaki Muzaffer Kaynak da dikkat çekti. İlerleyen yaşına rağmen Kaynak, yardımla da olsa, sandık başına gidip oyunu kullandı. Muzaffer Kaynak, seçimlerde barış ve huzur beklediğini söyledi. İzmir Atatürk Lisesi’nde oy kullanan vatandaşların, çıkışta yaptıkları açıklamada ortak dilekleri, barış ve huzur odu.
 
AİLECE SANDIK BAŞINDA
 
Gençlerin oy kullanmak için genellikle öğleden sonraki saatleri tercih ettiği İzmir’de, Siret Gabay ve Yusuf Gabay çifti, sandık başına oğulları Jak Gabay ve Arel Gabay’la birlikte geldi. Çift kabinde oylarını kullandıktan sonra zarflarını Arel ve Jak Gabay sandığa attı.

Yayın Tarihi : 01.11.2015 : 10:18

Etiketler : İzmirliler    Sandık    Başında    Genel   


Yorumlar

9727
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN