Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hastanede Yangın Tatbikatı

Hastanede Yangın Tatbikatı
İzmir’deki Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yangın tahliye tatbikatı yapıldı.

 

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sivil Savunma Uzmanlığı’nın ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilen tatbikat E Blok 2. Göğüs Servisi’nde elektirik kontağından çıktığı varsayılan yangın senaryosu ile başladı. Tatbikatta, bu konuda eğitimli ekibin önceden harekete geçmesi ile gerçeği aratmayacak sahneler yaşandı. Organize bir şekilde senaryoyu gerçekleştiren ekipler, yangın ve sonrasında sınırlı yatak kapasitesi sürecini güvenli bir şekilde yönetti. Tatbikatda mevcut işleyiş ve hasta bakım sürecini kesintiye uğratmadan, yaralıların tedavisini kısa sürede yaparak birimleri süratli bir şekilde çalışır hale getirmek ve hastaneyi normal işleyişine dönüştürmek hedeflendi.
 
Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Enver Yalnız, "Bu ve buna benzer tatbikatların her yıl düzenli olarak yapılması tüm hastane çalışanlarımız ve görevli ekiplerimiz açısından oldukça eğitici olmaktadır. Başımıza gelsin istemeyiz ama böyle bir durumda hepimiz ne yapacağımızı biliyoruz ve olası bir yangına hazırız" dedi.

Yayın Tarihi : 01.11.2015 : 09:53

Etiketler : Hastanede    Yangın    Tatbikatı    Bölge   


Yorumlar

7021
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN