Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Can Dostlar Sıcak Yuva Arıyor

Can Dostlar Sıcak Yuva Arıyor
Karşıyaka Belediyesi hayvan bakımevinde kalan onlarca köpek, kendilerine kucak açacak hayvanseverleri bekliyor.

 

Sahipleri tara fından terk edilen ve sokaklardaki yaşam koşullarına adapte olamayan can dostların koruma altına alındığı Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Geçici Bakımevi, duyarlı hayvanseverler için petshop’ların alternatifi haline geldi. Karşıyakalılar, sene başından bu yana bakımevinde kalan 100’e yakın tüylü dostu sahiplendi. Golden retriever, Rus finosu ve husky gibi özel cinslerin de aralarında bulunduğu onlarca can köpek daha, bakımevinde yeni ailelerini beklemeye devam ediyor.
 
BAKIMLI VE AŞILI
 
Gönüllü hayvanseverler; can dostları bakım ve aşıları yapılmış olarak, hiçbir ücret ödemeden teslim alabiliyor. Sahiplendirilen yavru köpeklerin zamanı geldiğinde kısırlaştırma işlemleri de belediye ekipleri tarafından ücretsiz olarak yapılıyor. Kedi sahiplenmek isteyen vatandaşlara da hizmet veren Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne detaylı bilgi için, 324 44 19 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
 
“TEK BEKLENTİLERİ SEVGİ"
 
’Hayvan dostu belediyecilik’ anlayışıyla hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sahipsiz hayvanlarımız için daha yaşanabilir bir kent yaratmak adına çalışırken, sahiplendirme faaliyetlerimizi de titizlikle yürütüyoruz. Can dostlarımızın bizlerden tek istediği sevgi ve ilgi. Hayvanlarımızı sahiplendirirken tek kıstasımız bu. Onları hak ettikleri gibi sevip koruyabilecek, terk etmeyecek ailelere ihtiyaçları var. Sıcak yuvalarının kapılarını sadık bir dosta açmak isteyen gerçek hayvanseverleri bakımevimize bekliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 01.11.2015 : 09:53

Etiketler : Can    Dostlar    Sıcak    Yuva    Arıyor    Bölge   


Yorumlar

3014
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN