Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornovalı Kadınlara Örnek

Bornovalı Kadınlara Örnek
Kaderinizin Rengi Karakterinizde Gizli" isimli ilk kitabını kısa bir süre önce çıkaran Profesyonel Yaşam Koçu ve Enerji Terapisti Leyla Bilen, Bornova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizasyonunda Bornovalı kadınlarla buluştu.

 

’Doğu-Batı Sentezinde Kadın Olmak’ başlığıyla yaşam hikayesini ilk kez bir söyleşiye konu eden konu eden Bilen, Mardin Kızıltepe’den batıya uzanan acılarla dolu hikâyesini tüm samimiyetiyle ortaya koydu. Yaşamından örneklerle acılarını nasıl başarılara dönüştürdüğünü anlatan Bilen, “Türkiye’de kadın olmak zordur. Ama Doğu’da kadın olmak zorluğun da ötesinde akılları zorlar" diyerek Mardin’de yaşayan babasının kendisinden tam 40 yaş küçük bir kızla imam nikâhlı olduğunu hatta bu evlilikten 1,5 yaşında bir üvey kardeşi olduğunu söyledi.
 
Her insanın içinde var olan güce dikkat çeken Leyla Bilen, insanın isterse, hayal ederse ve azmederse her zorluğun üstesinden gelebileceğini belirterek, “Bu anlama geçmişte yaşadığımız her türlü acı deneyimden almamız gereken dersleri alarak, olumsuz kişi ve anılardan özgürleşmemiz gerekiyor" dedi.
 
15 yaşında babası tarafından zorla kaçırılmış olan annesi ve onunla birlikte yanına aldığı ikiz kız kardeşleri, abisi, yengesi ve yeğeninin de yerini aldığı salonda duygu dolu anlar da yaşandı. Bilen’in üniversite oğrencisi kız kardeşi Merve okuduğu şiirlerle söyleşiye ayrı bir anlam kattı. Bilen, katılımcılara bir de özgürleşme meditasyonu yaptı. Affetmenin öneminin meditasyonla anlatıldığı bu anlarda ilginç anlar yaşandı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çiçek vererek teşekkür ettiği Leyla Bilen’in, yaşam hikayesiyle örnek bir kadın olduğunu belirterek, tüm hizmetlerde özellikle kadınlara, çocuklara ve engellilere pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade etti. Kadınların belediye imkanlarından en üst düzeyde yararlanmasına her zamankin daha fazla olanak tanıdıklarını dikkat çeken Başkan Atila, salonu dolduran kadınlara seslenerek, “Aydınlığa ancak siz kadınlarımızla birlikte, elele vererek yürüyebiliriz. Çünkü sizler bugünün ve yarının anneleri, toplumumuzun en önemli kesimisiniz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 31.10.2015 : 10:06

Etiketler : Bornovalı    Kadınlara    Örnek    Bölge   


Yorumlar

9898
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN