Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Topçu: Zarar Yüzde 1 Bile Değil

Topçu: Zarar Yüzde 1 Bile Değil
Ordu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, küresel kriz ve teröre dikkat çekerek "Rusya ve Avrupa’daki küresel krizide hesap edersek terör olaylarıyla birlikte turizme olan zararı yüzde 1 bile değil" dedi.

 

 
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu bugün Ordu’ya gelerek Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Topçu’nun ziyareti esnasında Ordu’da bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’ta Valiliğe gelerek burada kısa bir görüşme yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak Ordu’da yürütülen çalışmalar ve aktarılan ödeneklerle ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Topçu daha sonra gazetecilerin terör olaylarının turizme zararına ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Avrupa’daki küresel kriz ve terör olaylarının turizme olan zararının binde 89 olduğunu belirten Bakan Yalçın Topçu, "Komşumuz Rusya’daki küresel kriz, Avrupa’daki küresel krizide hesap edersek terör olaylarıyla birlikte turizme olan zararı yüzde 1 bile değil arkadaşlar, binde 89. Canım bununla övünüyor musun? Hayır niye övüneyim ya. Övünmüyorum ama birilerinin dediği gibi ah, vah falan değil. Oturmuş çok şükür ekonomik kurumlarımız, oturmuş hamdolsun. Bu terör geçmişe baktığımız zaman birisi öksürse Allah etmeye yer yerinden oynuyordu. Şimdi bir tarafta terörle mücadele ediyoruz, yılanın belini kırmışız, kafası ayrı hareket ediyor, kuyruğu hareket ediyor. İnşallah siyasi istikrarı yakaladığımız zaman kafasıda ayrı ezilecek, kuyruğuda ayrı ezilecek. Ekonomik dengelerimizde Allah’a hamd olsun kasa atılacak bir durum yok çok şükür, ticaret çalışıyor. Zaten bunu çarşıdaki alışverişten görmek mümkün. Çok şükür alışveriş merkezleri dolu, ekonomik hayat devam ediyor" dedi.
 
Siyasetin millet için yapılması gerektiğini de vurgulayan Bakan Topçu "Burada bir tek hesap var; 100 yıl evvel bizim medeniyet coğrafyasında harita belirleyenler 100’üncü yıl dönümünde tekrar bir bizim medeniyet coğrafyamızda yeni bir harita belirlemek istiyorlar ve bu masada Ankara’nın olması istenmiyor. Birilerine atfediyorum ’ne işiniz var Suriye’de’ diyenlere. Yine birilerine atfediyorum kutularla, efendim ağaçlarla, devletin binalarıyla siyaset yapanlara da atfediyorum. Siyaset millet için yapılmalıdır, milletin geleceği için, milletin faydası, mutluluğu için olmalı" diye konuştu.
 
Bakan Topçu daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek ardından Yerli Düşünce Derneği tarafından Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ’İstikrar ve İstikbal’ konulu konferansa katıldı.

Yayın Tarihi : 30.10.2015 : 19:45

Etiketler : Bakan    Topçu    Terör    Olaylarıyla    Birlikte    Turizme    Olan    Zarar    Yüzde    Bile    Değil    Politika   


Yorumlar

4223
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN