Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fidyeci 5 Afgan Yakalandı

Fidyeci 5 Afgan Yakalandı
Yunanistan’a yasadışı yollardan gitmek üzere anlaştıkları Pakistan uyruklu genci rehin alarak ailesinden 20 bin dolar fidye isteyen Afganistan uyruklu 5 insan kaçakçısı, polisin operasyonu ile yakalandı.

 

 
Pakistan’dan Türkiye’ye gelen 20 yaşındaki Abid Aptulrehman, Edirne’de kendisini yasadışı yollardan Yunanistan’a götürmeleri için 5 Afgan uyruklu kaçakçı ile anlaştı. İnsan tacirleri, Pakistanlı genci Edirne Mithatpaşa Mahallesi’ndeki kiraladıkları apartmanın giriş katındaki daireye götürdü. Yunanistan’a geçeme hayali kuran Pakistanlı Aptulrehman, kaçakçılar tarafından evin tuvaletine götürerek ellerinden ve ayaklarından bağladı ve cep telefonuyla görüntüleyip bunu ailesine göndererek 20 bin dolar fidye istedi.
 
Çocuklarının hayatından endişe eden Pakistanlı aile görüntüleri ülkelerinde polise teslim ettiler. Pakistan polisi de Türkiye Büyükelçililiği aracılığı ile görüntüleri İstanbul polisine iletti. İstanbul polisinin çalışması sonucu yurtdışına gitme hayali kurarken Afganlı fidyeci grubun eline düşen gencin Edirne’de bir evde tutulduğu saptandı. İstanbul ve Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu Edirne’de kiraladıkları evde yurtdışına gitmek isteyen kaçakların kaçışını organize eden ve bazılarının paralarını zorla aldığı belirlenen grup takibe alındı.
 
Polis, Afganlı grubun evde olduğu sırada bugün öğle saatlerinde baskın düzenledi. Operasyonda evde bulunan ismi açıklanmayan 5 Afgan insan taciri ve tuvalette elleri ve ayakları bağlı olarak tutulan Pakistanlı 20 yaşındaki Abid Aptulrehman bulundu. Edirne’de 20 gündür aç bırakılan ve güçsüz düşen Pakistanlı genç ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Pakistanlı kaçağın hayatı tehlikesinin bulunduğu bildirildi.
 
Polis yurtdışına götürme vaadiyle alıkoyup 20 bin dolar fidye isteyen 5 Afganistan uyruklu şüpheliyi gözaltına aldı. Fidye olayı ile ilgili 6 kişinin daha arandığı öğrenildi. İnsan taciri 5 Afgan şüphelinin polisteki sorgusu sürüyor. 
 
 
 

Yayın Tarihi : 30.10.2015 : 17:27

Etiketler : Pakistanlı    Kaçağı    Rehin    Alıp    Fidye    İsteyen    Afgan    Yakalandı   


Yorumlar

9158
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN