Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Tütün Araştırma Merkezi’ Açıldı

'Tütün Araştırma Merkezi’ Açıldı
Philip Morris/Sabancı’nın Torbalı’daki üretim tesislerinde yaklaşık 1 milyon dolar yatırımla Oryantal Tütün Agronomi Merkezi kuruldu.

 

 
Merkez bünyesinde geliştirilen iyi tarım uygulamaları tarlaya aktarılarak, oryantal tütünde dünya lideri olan Türkiye’nin tütün üretiminde sürdürülebilirlik, verimlilik ve kalitenin artmasına katkı sağlanacak. Agronomi Merkezi, Philip Morris International’in en önemli eğitim üslerinden biri oldu. Türkiye’de tarımsal kalkınma ve sürdürülebilir tarıma katkı sağlayan büyük yatırımları hayata geçiren Philip Morris/Sabancı, bu çalışmalara güç katacak çok önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Philip Morris/Sabancı’nın İzmir Torbalı’daki üretim tesislerinde açılan ’Oryantal Tütün Agronomi ve Eğitim Merkezi’, 160 ülkede faaliyet gösteren Philip Morris International’ın dünya genelindeki ilk ’Oryantal Tütün Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ oldu.
 
Agronomi Merkezi, tütün yetiştiriciliği konusunda ’Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu’ belgesine sahip ilk merkez olma özelliğini taşıyor. 4 sera, tütün bakım odası, tohum işleme odası ve deposu, laboratuvar gibi bölümlerin yer aldığı merkezde yapılacak araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle oluşturulan iyi ve modern tarım uygulamalarının tarlalara aktarılması sağlanacak.
 
Dünya genelindeki ’oryantal tütün’ üretiminin yüzde 30’unu gerçekleştiren Türkiye, bu alanda ’dünya lideri’ konumunda bulunuyor. Türkiye ayrıca 48 ülkeye tütün ihracatı gerçekleştiriyor. Yaklaşık 70 bin tütün çiftçisi olan Türkiye’de 350 bin kişi geçimini tütün tarımından sağlıyor.
 
 

Yayın Tarihi : 30.10.2015 : 13:39

Etiketler : İzmire    oryantal    Tütün    Araştırma    Merkezi    Açıldı    Bölge   


Yorumlar

6049
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN