Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''20 Adet Mühürlü Pusula Dağıtılmış''

''20 Adet Mühürlü Pusula Dağıtılmış''
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, internet fenomeni FuatAvni’nin iddialarına dikkat çekerek, “Seçim konusunda endişelerimiz var. İnternette de aralarında Kayseri’nin de olduğu bazı illerde bir takım suistimallerin olacağı belirtiliyor'' dedi.

 

 
MHP il merkezinde  İl Başkanı Baki Ersoy ve Kayseri milletvekili adaylarının katıldığı toplantıda konuşan MHP  milletvekili ve 1’inci sıra adayı Yusuf Halaçoğlu, Cumhurbaşkanlığı tarafından bazı illerde PTT tarafından 5 ila 7 bin TL para dağıtıldığı iddiaları ile ilgili çıkan haberlere de atıfta bulunarak, bazı kişilere AKP’li yetkililer tarafından 20 tane mühürlü oy verildiği ve seçim sonrası bu mühürlü oyların sandıktaki oylarla değiştirilmesinin yemin edilerek istendiği yönünde de bilgilerin geldiğini de belirterek, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sandık güvenliği konusunda uyarıda bulundu. MHP Kayseri Milletvekili adayları, parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk olarak konuşan Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, çarpıcı iddialar da bulundu. Halaçoğlu, seçim sürecinde vatandaşın MHP’ye yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Vatandaşın borç altında ezildiğini ifade eden Halaçoğlu, muhtarların masalarında yer alan yığın halindeki icra dosyalarının da bu tablonun en açık göstergesi olduğunu kaydetti.
 
“Artık vatandaşın 7 Haziran sonrasında koalisyonu kurmayıp, ülkeyi yeniden seçime götüren tarafın AKP olduğunu biliyor, görüyor” diyen Halaçoğlu, “Vatandaş AKP’nin vaatlerine inanmıyor. 13 yıldır neredeydiniz diye soruyorlar. Tek başına iktidar olduklarını unutmuşlar, şaşırmışlar” dedi.  Pazar günü yapılacak olan seçimlerle ilgili de bazı endişelerinin olduğunu anlatan Halaçoğlu, şöyle konuştu: “Endişelerimiz var. İnternette bazı bilgiler dolaşıyor. Bu bilgilerde Kayseri’nin de içinde olduğu bazı illerde sandıklarda bir takım suiistimaller olacağı ifade ediliyor. Bunun için isimler verilmiş, hepinizin bildiği fenomen tarafından. Doğrudur ya da yanlıştır ama ateş olmayan yerden de duman çıkmıyor. Birçok şey doğru çıkıyor bu konuda. Haliyle bizim isteğimiz basın mensuplarının da bu konu üzerinde durmaları. Çünkü sizin göreviniz öğretecek değiliz. Göreviniz halkı doğru yönlendirmek, bilinçlendirmek, doğru haberler vermek. Dolayısıyla sağlıklı bir seçim konusunda basına güveniyoruz. Bunun yanında asıl Yüksek Seçim Kurulu’nun da bu Türkiye genelinde olacağı belirtilen ifadelerle ilgili yani suiistimalleri önleyici tedbirleri en başından alması gerekiyor.”
 
Cumhurbaşkanlığı tarafından PTT aracılığıyla bazı kişilere dağıtıldığı öne sürülen 5 ila 7 bin TL miktarlarındaki paralarla ilgili de açıklamalarda bulunan Halaçoğlu, “Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneği yoktur ama cumhurbaşkanlığının 2.7 milyar örtülü ödenekten para harcadığı ifade ediliyor. Fakat bu paranın nereye harcandığı konusunda fazla bilgi yoktu, ancak ispat edildi. Cumhurbaşkanlığı fonundan aralarında Kayseri’nin de olduğu bazı illerde bazı kişilere önemli miktarda para gönderildiği, 5 ila 7 bin TL arasında para gönderildiği söylentileri ispat edildi. Bu durumu seçime 3-5 gün kala kimse izah edemez. Hangi sebeple bu paralar gönderiliyor. Yine internette dolaşan söylentiye göre, AKP’li yetkililer tarafından bazı kişilere 20 adet mühürlü oy pusulası verildiği belirtiliyor. Bu kişiler kim, bunun peşindeyiz. Mühürlü oyları sandıkta kullanıp, boşları kendilerine getirmeleri konusunda yemin ettirildikleri konusunda bilgi var. Bunun araştırılması gerekiyor. Tedbir olarak da MHP’li sandık görevlisi arkadaşlarımızı uyarıyoruz ama diğer partilerin görevlilerini de uyarmak istiyoruz. Sandıkta görevli bütün partiler tabi ki AKP’liler hariç sandık görevlileri bu duruma dikkat etmeli. Mühürlü pusulalara, sandık nolarına dikkat etmeli incelemelidir. Artık Türkiye’nin yeni bir enerjiyle, yeni bir imajla, yeni bir hükümete ihtiyacı var” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 30.10.2015 : 13:33

Etiketler : Mhpli    Halaçoğlu    Bazı    Kişilere    Adet    Mühürlü    Pusula    Dağıtılmış    Politika   


Yorumlar

2854
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN