Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziemir’de 92. Yıl Coşkusu

Gaziemir’de 92. Yıl Coşkusu
İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde kortejle başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, festival alanında ’Atatürk ile yeniden doğuş’ isimli gösteri ile devam etti.

 

Gaziemir’de, binlerce kişinin Türk bayrakları ve meşaleleri ile katıldığı kortejle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Festival Alanında devam etti. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un eşi birsen Şenol ile birlikte yürüdüğü korteje, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, kadın ve gençlik kolları üyeleri, meclis üyeleri, STK ve dernek temsilcileri, muhtarlar, kursiyerler ve binlerce Gaziemirli katıldı. Kutlamalar, festival alanında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü’nün "Atatürk ile yeniden doğuş" isimli gösteriyi sahnelemesiyle devam etti. Cumhuriyet’in ilanı ve ülkenin bağımsızlığı için verilen mücadelenin, Atatürk ilke ve inkılâplarının canlandırıldığı dramatizasyon seyirciye duygu dolu anlar yaşattı. Atatürk rolündeki oyuncunun sahneye çıkması ile coşku ve hüzün bir arada yaşandı.
 
Törende konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Kurtuluş Savaşı’nın diğer toplumlara örnek olduğunun altını çizerek şunları söyledi:
 
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun ilke ve devrimlerini etkisizleştirmek için yapılanlarla yüreğimizin yandığı zamanları yaşıyoruz. Sevgili Gaziemirliler, geleceğimizin teminatı olan gençler; 23 Nisanları, 19 Mayısları, 30 Ağustosları, 29 Ekimleri yasak hale getirenlere söyleyecek çok sözümüz var bizim. Bu ulusun kalbindeki Atatürk sevgisini, Cumhuriyet inancını yasaklarla, baskılarla, korkularla yok edemezler. Gerekirse Atamızın 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı özgürlük meşalesini ülkenin dört bir yanında yakarız. Cumhuriyet Bayramını engellemeye çalışanlar şunu iyi bilsinler, biz Cumhuriyet’i korumak için gerekirse canımız veririz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

Yayın Tarihi : 30.10.2015 : 12:19

Etiketler : Gaziemirde    Yıl    Coşkusu    Bölge   


Yorumlar

5152
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN