Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balıkesir’de CHP’li Gençlerden Fener Alayı

Balıkesir’de CHP’li Gençlerden Fener Alayı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen fener alayı ile Cumhuriyet’in 92’nci yıldönümü coşkuyla kutlandı. 

 

CHP Balıkesir İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte saat 20.00’de Tren Garı’nda buluşan binlerce partili, ellerinde Türk bayrakları, meşaleler, marşlar ve sloganlar eşliğinde Milli Kuvvetler C Caddesi, Anafartalar Caddesi ve Doğumevi Kavşağı’nı izleyerek Atatürk Anıtı’na yürüdü. İzmir Marşı’yla yürüyen partililer, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz", "Ne mutlu Türküm diyene", "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganları attı. Fener alayına CHP Balıkesir milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça, milletvekili adayları Fikret Şahin, Ali Er, CHP Balıkesir İl Başkanı Mete Erol, Karesi İlçe Başkanı Tuncay Irmak, Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Atatürk Anıtı’nda konuşan CHP Gençlik Kolları Başkanı Emrah Türk, "Her zaman olduğu gibi buradan bir kez daha uyarıyoruz. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet’le hesaplaşmaya kimse kalkışmasın. Gerekirse cumhuriyet için kanımızla, canımızla mücadele ederiz. Bu fener alayını keşke büyükşehir belediyesi düzenleseydi, tüm siyasi partiler Türk bayraklarıyla bu etkinliğe katılsaydı. Ne var ki cumhuriyetten, Atatürk’ten korkanlar buraya gelemiyor" dedi. 
 
1 Kasım’daki seçimlerin önemini de vurgulayan Türk, "Oyumuzu mutlaka kullanalım, sandığa gitmemezlik yapmayalım" diye konuştu. Etkinlik anıttaki saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
 

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 21:41

Etiketler : Balıkesirde    Chpli    Gençlerden    Fener    Alayı    Genel   


Yorumlar

6752
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN