Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gençlik Birliği BDMJ Yeni Yönetimini Seçti

Gençlik Birliği BDMJ Yeni Yönetimini Seçti
Almanya’nın Köln kentinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB çatısı altındaki Gençlik Birliği BDMJ ikinci genel kurulunu yaptı.

 

BDMJ Genel Kurulu’nda 15 Eyalet ve Bölge’nin Gençlik Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi. Gençlik Birliği Genel Kurulu’nun bu döneme damga vuran konusu DİTİB ve BDMJ işbirliği ile 2015 - 2019 yılları arasında gerçekleştirilecek olan “Müslüman Gençlik - Barışçı Gelecek” adlı projeydi.
 
Proje, Federal Aile, Yaşlılar, Kadın ve Gençlik Bakanlığı tarafından Demokrasiyi Yaşamak programı çerçevesinde destekleniyor. Bu proje ile DİTİB, gençliğini dini ve sosyal hayatta desteklemeyi, her türlü radikal eğilimden korumayı amaçlıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı panelde, son gelişmelerden dolayı ortaya çıkan yeni zorluklar ve çözüm yolları hakkında müzakerede bulunuldu. Gençler projenin uygulaması ile ilgili somut eylem planları hazırladılar.
 
Daha sonra Genel Kurul’a geçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Sümeyra Kılıç’ın faaliyet raporunu okuması ve denetleme raporunun sunumunun ardından yönetim ibra edilerek 2. Dönem Yönetim Kurulu üyelerinin seçildi.
 
BDMJ 2. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Taner Beklen (Başkan), Barış Bilen (Başkan Yardımcısı) Merve Öztürk (Başkan Yardımcısı), Eda Karanfil, Oğuzhan Uçar, İsmail Özkan, Zehra Çolak, Yeliz Kargu ve Gürcan Mert.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 20:50

Etiketler : Gençlik    Birliği    Bdmj    Yeni    Yönetimini    Seçti    Dış    Haberler   


Yorumlar

3096
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN