Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Davutoğlu Diyarbakır'da Konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Diyarbakır mitinginde konuştu. Davutoğlu, konuşmaya başladığında meydanda bulunan bütün Diyarbakırlılar hep bir ağızdan "Kahrolsun PKK" sloganını attı.

 

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;
 
Diyarbekir'e selam olsun...
 
Özellikle özel bir günde Diyarbakır'a gitmek istedim. Cumhuriyet'in anlam kazandığı en önemli şehirlerimizden bir tanesi Diyarbakır'dır. Cumhurun bayramının cumhuriyet bayramını sizlerle kutlamaya geldim. Acı günlerden sonra inşallah Diyarbakır'da her gün bayram olacak.
 
Son nefesimize kadar birlik, beraberlik ve kardeşlik diye haykıracak mıyız? Buradan selamınızı yarın Konya'ya götüreceğim. Hiçbir güç bizi birbirimizden koparamayacak.
 
Avrupa'da Hz. Muhammed Peygamber Efendimize hakaret karikatürü yayınlandığında Diyarbakır ayağa kalktı ama şimdi bunlar da burada hakaret karikatürü yayınladı. Susmadı Diyarbakırlılar. Diyarbakır susacak mı?
 
Dün akşam AK Partili Medeni kardeşimizi alçakça şehit ettiler. CHP, MHP ve HDP'den kınama yok başsağlığı yok. Devlete katil diyen 
Demirtaş Medeni kardeşimizi katleden PKK'ya tek söz edemiyor.
 
DEVLET KATİLDİR DİYENLERDEN SES ÇIKMIYOR
 
Medeni kardeşimiz, haince, hunharca katledildi. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan ses yok, Bahçeli'den yok, o her fırsatta 'devlete katil' diyen Demirtaş, dönüp de Medeni kardeşimizin katillerine, alçaklara 'katil' diyemiyor. Çünkü, korkarlar. Çağrıda bulunuyorum, biz nasıl her saldırı karşısında bu saldırıları kınamışsak çıksınlar onlar da kınasınlar, biz nasıl her saldırıda taziye sunduysak onlar da sunsunlar. Ama eğer saldırı AK Parti'ye yapılırsa 'iyi oldu' diyip kenardan seyrederler, eğer kendilerine yapılırsa hemen mağdur durumunda hemen istismara yönelirler.
 
DAVUTOĞLU 'TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR' DEDİ, DİYARBAKIRLILAR 'PKK KALLEŞTİR' DİYE BAĞIRDI
 
Türk-Kürt kardeştir. PKK-HDP kalleştir. Bir kez daha söyleyin ki Kandil'den Avrupa'dan duyulsun. Türk-Kürt kardeştir. (Miting alanından yükselen ses: PKK kalleştir)
 
TÜRK, KÜRT, ALEVİ, SUNNİ DEMEDEN SALDIRIYORLAR
 
PKK da HDP'de kaosa oynuyor. PKK bazen hastaneye saldırırken, bazen esnafımıza saldırırken görüyoruz. Hendek kazıp günlük hayatınızı karartanlar sizin için çalışmış olabilirler mi? O mayını döşeyip, polisimizi, askerimizi, sivilimizi, Alevi, Kürt, Sunni demeden saldırıyorlar. Oyunu görün Diyarbakır...
 
NAMLUYU KIRARIZ, O DAĞLARI TEMİZLERİZ
 
Mecliste tüm görüşten parti var. Silahın şiddetin manası neden? Bunlar neden silaha sarılıyor? Bunlar Türk'ten, Kürt'ten ne istiyor? Gencecik kardeşlerimizi neden dağa kaldırıyorlar. Yüreğimiz yanıyor yüreğimiz. Bunlar katillerin ta kendileridir. Kimse namluyu doğrultmasın kırarız, o dağları temizleriz.
 
"ZANNETİLER Kİ KANTON İLANI SONRASI KÜRTLER ARKAMIZDAN GELECEK"
 
Onlar zannetiler ki kanton ilan edeceğiz dediler. Sonra da Kürtler bizim arkamızdan gelecek dedi. Bunların arkasından gider misiniz? Kürtler huzur operasyonlarına destek verdi. Kürtler huzur, barış, emniyet istiyor. Silah, mermi, mayın, hendek istemiyor. Bu halk geleceği hendeklerde değil sandıklarda arıyor.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 18:09

Etiketler : diyarbakır    davutoğlu    miting    ak parti   


Yorumlar

8157
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN