Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğuda Cumhuriyet Coşkusu

Doğuda Cumhuriyet Coşkusu
Van, Hakkari ve Bitlis’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92’nci yılı, düzenlenen törenlerle kutlandı. 

 

Van Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Valilik önünde düzenlenen törene, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, BDP’li Belediye Başkan Vekili Burhan Özevli’nin vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. Tören, yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı. Saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunması ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Van Valisi İbrahim Taşyapan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında son günlerde Ortadoğu’daki toplumsal olaylara dikkat çekerek birlik ve beraberliğin korunması gerektiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve al bayrağın gölgesinde yaşamanın şeref olduğunu belirten Vali Taşyapan, "Bugün Ortadoğu en sıkıntılı günlerini yaşamaktadır. Bu sıkıntıları aşmak için askeri ve ekonomik olarak güçlü olmalıyız. Küçük farklılıkları bir kenara bırakarak ekonomik ve demokrasimizle büyümeliyiz. Türkiye’nin geleceği için hep beraber mücadele vermeliyiz" dedi.
 
Hakkari’de Valisi Yakup Canpolat’ın makamında kutlamaları kabul edilmesi ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Valilik önünde gerçekleştirildi. Törene; Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Yardımcııs Albay Abdulaziz Tufan İltaş, Hakkari Cumhuriyet Başbavcısı Altuğ Kürşat şahin, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Demiray Demirci, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Vali ve Garnizon Komutan Vekili öğrencilerin ve kurum amirlerinin bayramını kutladı. Öğrencilerin şiir okunmasının ardından yöresel kıyafet giyen folklor ekibinin halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü.Programda konuşan Vali Canpolat, Cumhuriyetin kuruluşunun önemine değindi. Canbolat, "Cumhuriyet’in ilanının 92’inci yılında ilimiz ve ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır. Bireysel hak ve özgürlükler başta olmak üzere toplumsal ve ekonomik alanlarında gelişen, kendine güvenen uluslararası arenada söz sahibi olan ülkemizin bu gelişiminden şehrimiz de hak ettiği payı alacaktır. Birlikte, gönül birliğiyle çalışmayı sürdürmemiz halinde daha güçlü ve daha müneffer bir ülke haline gelmemiz halinde hiç bir engel duramayacaktır" dedi.
 
Valilik önündeki Cumhuriyet bayramı programı öğrencilerin tören geçidi ile son buldu.
 
BİTLİS’TE TÖRENLER SPOR SALONUNDA YAPILDI
 
Bitlis’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı havanın yağışlı olması nedeniyle İsmail Eren Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Tören ise, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Bitlis Valisi Ahmet Çınar tarafından yapıldı. Hafta çerçevesinde düzenlenen çeşitli sportif yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri verildi. Program Bitlis Valisi Salih Altun Kurum amirleri ve öğrencilerle birlikte halay çekmesiyle sona erdi.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 13:02

Etiketler : Van    Hakkari    Bitliste    Cumhuriyet    Coşkusu    Genel   


Yorumlar

4804
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN