Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eskişehir’de Cumhuriyet Coşkusu

Eskişehir’de Cumhuriyet Coşkusu
Eskişehir’de Cumhuriyet Bayramı’nın 92’nci yıl dönümü törenlerle kutlandı, etkinliklerde birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.

 

Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı törenine Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, CHP Eskişehir Milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Vali Güngör Azim Tuna, Korgeneral Mehmet Şanver ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen askeri araca binerek halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Daha sonra kürsüde konuşma yapan Vali Tuna şunları söyledi:
 
"Büyük bedeller ödediğimiz ve dünyanın gördüğü ilk büyük savaş sonrası, milletimizin yeniden küllerinden doğduğu bir istiklal mücadelesi sonunda elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 92’nci yılını ilk günkü aşk ve şevkle, hep birlikte, el ele, gönül gönüle kutlamanın heyecan ve onurunu yaşıyoruz. 92 yıllık azimli ve kararlı mücadelenin neticesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi yüceltmiş, çok partili hayatı içselleştirmiş, istisnasız herkesin cumhuriyeti olma yolunda tarihi adımlar atmış, ekonomisiyle, demokratik standartlarıyla barışa, insan hak ve özgürlüklerine atfettiği değerlerle, bölgesinin ve dünyanın saygın bir devleti konumuna yükselmiştir."
 
Öğrenciler Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okudu, halk oyunları ekibi gösteri sundu. Ardından askerler, öğrenciler, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlar geçit törenine katıldı. Geçiş töreninde Vosvos tutkunları büyük bir Atatürk posteri taşıdı, bisikletçiler de Türk bayrakları ile geçiş yaptı.
 
Bu arada CHP İl Başkanı Sinan Özkar, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle milletvekilleri Gaye Usluer ve Utku Çakırözer’in de aralarında bulunduğu partililerle birlikte Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyup saygı duruşunda bulundu.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 12:53

Etiketler : Eskişehirde    Cumhuriyet    Coşkusu    Genel   


Yorumlar

1673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN