Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Saldırıda Flaş Gelişme

O Saldırıda Flaş Gelişme
İzmir’in Buca İlçesi’nde, devriye görevi yapan resmi polis ekibine biri kadın iki terörist tarafından yapılan silahlı ve bombalı saldırının ayrıntıları da ortaya çıktı. Daha önce karakola ve AK Parti ilçe binasına da bombalı saldırıda bulunan terör örgütü MLKP üyesi olduğu belirtilen Deniz A.’nın, dün gece yakalandığında ilk anda polisi, "canlı bombayım" sözleriyle kendisinden bir süre uzak tuttuğu öğrenildi.

 

Buca 647/11 Sokak’ta dün saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda, biri kadını iki terörist, resmi asayiş ekibine, devriye görevi yaptığı sırada tabancalı saldırıda bulundu. Cam kırıklarından dolayı bir polisin yaralandığı olayda, saldırıya uğrayan ekibin telsizle yardım istemesi üzerine, sabaha kadar süren operasyon ve araştırmaların ayrıntıları da ortaya çıktı. Polis ekibinin yardım istemesi üzerine, bölgeye kısa sürede çok sayıda ekip, yönlendirildi.
 
KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRİP ’CANLI BOMBAYIM’ DEDİ
 
Ekiplerden biri, saldırıdan sonra bir apartman boşluluğunda üzerindeki koyu renk kıyafetleri çıkartıp altındaki başka renkteki kıyafetlerle kalan iki kişiyi, Recep Ersayın İlkokulu önünde fark etti.
 
Bu sırada erkek teröristin ellerini havaya kaldırıp, uzman ekipler gelinceye kadara vakit kazanmak için "canlı bombayım" diye bağırdığı öğrenildi. Polisler de bunun üzerine yanına yaklaşmadıkları saldırgana silah doğrultup, elleri havada bekletti.
 
EL BOMBASI ATTI
 
Sokak aralarına doğru kaçmayı sürdüren kadın terörist ise, kendisini takip eden polis memurunun yaklaşmaması için, üzerindeki el bombasını ona doğru atıp, patlattı. Polis memuru şarapnel parçalarıyla hafif yaralandı. Eşkali 1.65 boylarında, sarışın, kıvırcık saçlı, beyaz tenli olarak bildirilen kadın terörist, sabaha kadara tüm kentte sürdürülen aramalara rağmen bulunamadı.
 
KENTTE BOMBALI SALDIRILARA KATILMIŞLAR
 
Gözaltına alındığı sırada üzerinde bomba olabileceği ihtimaline karşı pantolonu ve ayakkabıları çıkartılan teröristin, terör örgütü MLKP üyesi Deniz A. olduğu ve örgüte Almanya’dan 2011 yılında katıldığı öğrenildi. Polisin tahminlerine göre Kobani’de, PKK’lıların yanında bomba eğitimi alan Deniz A. ve kadın suç ortağının, daha sonra İzmir’e geldikleri saptandı.
 
Deniz A. ve kadın teröristin, geçen 25 Temmuz’da AK Parti Karşıyaka ilçe binası ile geçen 11 Ağustos’ta Çamdibi Polis Merkezi Amirliği ve MHP Çamdibi irtibat bürosunun bombalanması eylemlerini gerçekleştirdikleri de o saldırılardan sonra elde edilen güvenlik kamerası kayıtlarından, tespit edildi.
 
KADIN TÜRBAN, ERKEK ŞAPKA TAKMIŞ
 
İki örgüt üyesinin, bombalı saldırılardan sonra kendilerini nasıl kamufle ettikleri de ortaya çıktı. Kimliği tam olarak belirlenemeyen kadın teröristin, türban ve gözlük taktığı, Deniz A.’nın da şapka ve gözlük kullandığı görüldü.
 
SİLAHLAR İNCELEMEDE
 
Teröristlerden Deniz A.’nın üzerinde yakalanan, saldırıda kullanılan bir otomatik tabanca, bir tabanca ile el bombası da balistik incelemeye alındı. Daha önce hiç poliste kaydı bulunmayan Deniz A.’nın ya da başka bir örgüt elemanının bu silahları kullanıp kullanmadığının belirlenmeye çalışılacağı açıklandı. İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, kadın teröristin yakalanması içini çalışmaların sürdüğünü söyledi.
 
Polisin, kadın teröristin yakalanmamasından dolayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde sıkı güvenlik önlemleri aldığı görüldü. İzmir Valisi Mustafa Toprak da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından yaptığı açıklamada, yakalanan Deniz A.’nın sorgusunun devam ettiğini, kaçan kadın teröristin yakalanması için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 12:52

Etiketler : İzmirde    Polise    Silahlı    Saldırının    Ayrıntıları    Da    Ortaya    Çıktı   


Yorumlar

4570
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN