Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Van’da Seçim Güvenliği Toplantısı

Van’da Seçim Güvenliği Toplantısı
Van Valisi İbrahim Taşyapan, seçim güvenliğiyle ilgili gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, kentte 2 bin 19 sandıkta 599 bin 698 kişinin oy kullanacağını söyledi.

 

Valilik toplantı salonunda yapılan seçim güvenliği toplantısında konuşan Van Valisi İbrahim Taşyapan, Valilik olarak seçimin güven içinde geçmesi ve vatandaşların özgür iradeleriyle oylarını kullanabilmelerini sağlamakla görevli olduklarını söyledi. Bu konuda gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Taşyapan, vatandaşların özgür iradeleriyle oylarını kullanmasını istedi. Doğu Bölgesinde bazı illerde oy verme işleminin Yüksek Seçim Kurulu tarafından saat 07.00 ile 16.00 olarak belirlendiğinide hatırlatan Vali Taşyapan, Van’ın da saat 07.00 ile 16.00’da oy kullanacak iller arasında olduğunu söyledi.
 
KİMSE BASKI ALTINDA KALMASIN
 
Vali Taşyapan, "Seçim günü için bütün ilimizde görev yerlerine göre emniyet ve jandarma teşkilatımız gerekli bütün güvenlik tedbirlerini planladı. Bütün sandıkların başında güvenlik tedbiri almış durumdayız. Vatandaşlarımıza çağrımız, hiç kimsenin baskısına, tehdidine veya etkisinde kalmadan özgür iradeleriyle sandık başına giderek kendi iradelerini kullanmalarıdır. Bu konuda hiçbir tereddüt duymasınlar" dedi.
 
Van’da toplam 2 bin 19 sandıkta 599 bin 698 kişinin oy kullanacağını da belirten Vali Taşyapan, "Bunun bin 76’sı polis bölgesinde 943’te jandarma bölgesinde yani kırsalda yer almaktadır. Yaklaşık 7 bin personel ve jandarmamız görev yapacak. Polisimiz de 2 bin 800 personelde il ve ilçe merkezlerinde görev yapacak" dedi. Seçim propaganda döneminde partilerin iyi bir iş birliği gösterdiklerinin altını çizen Vali Taşyapan, partilere teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 12:40

Etiketler : Vanda    Seçim    Toplantısı    Genel   


Yorumlar

1874
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN