Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Palandöken’e Cumhuriyet Tırmanışı

Palandöken’e Cumhuriyet Tırmanışı
Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı için 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken Dağı’na zirve tırmanışı düzenledi.

 

Palandöken’in 2 bin 400 rakımındaki Dedeman Oteli önüne saat 09.00’da otobüslerle gelen 140 kişilik ekip, Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Başkanı Alaattin Karaca önderliğinde tırmanışa geçti. Yoğun ve sis ve karlı zeminde tek sıra halinde zirveye doğru yürüyen grup, anlamlı bir tırmanışa imza attı. Palandöken’in 2 bin 900 rakımında ihtiyaç molası veren dağcılar, bol bol selfie çekilerek bugünü ölümsüzleştirdiler. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tırmanışlar olduğunu vurgulayan TDF Başkanı Karaca, böylesine anlamlı bir tırmanışa katılanları kutladı. İlk kez tırmanacak olan gençlere neler yapmaları konusunda bilgi veren Karaca, tırmanışın bir ekip işi olduğunu vurgulayarak herkesin birbirine yardım etmesini istedi.
 
Tırmanışa katılan Atatürk Üniversitesi öğrencilerinden Iğdırlı Elif Eker, "Dağcılık sporu ile yakından ilgileniyorum. Böyle bir tırmanışın olduğunu duyunca kaçırmak istemedim. Bayramı karla kaplı Ejder tepesinde kutlamak muhteşem. Bazı arkadaşlarımız tırmanışa ilk kez katıldığı için yorulanlar oldu. Ancak hepsi yürüyüşe devam ettiler" dedi
 
Dağcılar Palandöken’in zirvesine çıktıklarında dev Türk bayrağı açıp, saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okuyacak, daha sonra inişe geçecek.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 11:36

Etiketler : Palandökene    Cumhuriyet    Tırmanışı    Genel   


Yorumlar

7241
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN