Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alman Firmaların TAKEV Çıkartması

Alman Firmaların TAKEV Çıkartması
Alman Konsolosluğu, Goethe Enstitü ve TAKEV Okulları işbirliğiyle düzenlenen Alman Firma Fuarı’nın sekizincisi TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Türkiye’de faaliyet gösteren dokuz büyük alman firmanın yönetici ve temsilcilerini İzmir’de Almanca eğitim gören öğrencilerle bir araya getiren fuar büyük ilgi gördü.

 

Fuarın açılışında Almanca dil eğitimi gören gençlere seslenen Almanya Başkonsolusu Thomas Gerlach; “Almanca ve İngilizce bilmenin gelecekte size sağlayacağı olağanüstü avantajlar bir masal değil. Almanca biliyor olmak yakın gelecekte iş hayatına atıldığınızda, seçeceğiniz mesleklerde sizi her zaman üç adım ileriye taşıyacak. Sahip olduğunuz çift yabancı dil sizin iş olanaklarınızı ve kariyer yapma şansınızı doğrudan etkileyecek. Bugün burada bu avantajlarla tanışacaksınız” dedi.
 
Alman Konlosolosu Gerlach ve TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci fuara katılan firmalara teşekkür ederek plaket verdi. Alman firma yetkilileri gün boyu düzenlenen konferans ve work shoplarda öğrencilere şirket yapılanmaları, iş olanakları ve Almanca bilmenin istihdam koşullarında sağlayacağı avantajları kendi şirketlerinden örnekler vererek anlattı.
 
Fuar sonunda  TAKEV Lisesi kampüsünde muhteşem bir konser veren Almanya’nın ünlü hip hop grubu EINSHOCH 6 almanca seslendirdikleri parçalarla  gençleri coşturdu.

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 10:13


Yorumlar

9146
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN