Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Çingene Boksör'

'Çingene Boksör'
Türk tiyatrosunun önemli oyuncularından Burak Sergen, 18 Kasım'da Duru Tiyatro Büyük Salon'da tek kişilik oyunu "Çingene Boksör" ile asrın asrın yarası olan ırkçılığı ele alıyor.

 

Boksör Ruki'nin hikayesi, Johann Rukelie Trollmann'ın biyografisine dayanıyor. 1907 Hannover doğumlu, 1933 Orta Siklet Almanya Şampiyonu Trollmann, 1944 yılında Wittenberg'te bir toplama kampı olan Neuengamme'da öldürüldü. 
 
Türk tiyatrosunun önemli oyuncularından, en son geçen sene tek kişilik "Hitler" adlı oyunuyla onbinlerce seyirciye ulaşan, birçok tiyatro ödülü kazanan Burak Sergen, bu kez "Çingene Boksör" ile yaşanmış bir hayat hikayesi üzerinden, tiyatroseverlere usta oyunculuğuyla sunuyor.
 
Rike Reiniger tarafından yazılan oyun, Dr. Phil Gülen İpek Abalı tarafından Türkçe'ye çevrildi. Almanya'da da sahnelen "Çingene Boksör", ilk kez Türk tiyatro sahnesinde tek kişilik gösterisiyle hayat buluyor.
 
Kerem Kuraner'in yapımcılığını üstlendiği oyunun yönetmeni Emrah Elçiboğa'dır. Oyunun müzik tasarımı Hakan Şavklı, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ, dekor tasarımı Emrah Elçiboğa, ışık tasarımı ise Aslı Atasoy'a aittir. Çingene Boksör, 4 ve 18 Kasım'da Duru Tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluşuyor. 

Yayın Tarihi : 29.10.2015 : 09:27

Etiketler : Çingene Boksör    Burak Sergen    oyuncu    tiyatro    Almanya    Duru Tiyatro Büyük Salon    Hitler    Türk tiyatrosu       


Yorumlar

8554
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN