Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaralı Asker Baba Ocağına Döndü

Yaralı Asker Baba Ocağına Döndü
Van’ın Başkale ilçesindeki Eşmepınar Jandarma Karakol Komutanlığı’na, 21 gün önce PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan 14 askerden biri olan İnegöllü er Erçin Öztürk tedavinin ardından evine döndü. Ailesi tarafından kesilen kurban ve okunan dualarla evine giren Erçin Öztürk, "Terhis belgemi aldım ama tekrar çağırsalar yine askere gidip vatan hainleri ile çatışırım” dedi. 

 

Van’ın Başkale ilçesindeki Eşmepınar Jandarma Karakol Komutanlığı’na, 7 Ekim tarihinde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan 14 askerden biri olan İnegöl ilçesinde oturan er Erçin Öztürk tedavinin ardından uçakla Ankara’ya geldi. Ailesi tarafından havaalanından alınan Erçin Öztürk, baba evine gelişinde komşuları ve arkadaşları tarafından alkışlarla karşılandı. Babası Aydemir Öztürk tarafından kesilen kurban kanının alnına sürülmesinin ardından annesi Emine Öztürk ve kendisini karşılamaya gelenlerin elini öpen ve hasret gideren Erçin Öztürk, “Saldırı anında soğuk kanlı bir şekilde çatıştık, yaralandıktan sonra kız kardeşim Özge Öztürk’ü arayıp durumu bildirdim, daha sonra helikopterle gelip bizi aldılar ve tedavi sürecimiz hastanede tamamlandı" diye konuştu.
 
Yüzünde ve kafasının bir kısmındaki yaralar nedeniyle altı ayda bir askeri hastaneye gidip kontrol olacağını anlatan Erçin Öztürk, "Terhis belgemi aldım ama tekrar çağırsalar yine askere gidip vatan hainleri ile çatışırım, vatan sağ olsun” dedi. 
 
Gazi annesi olduğu için gururlu olduğunu anlatan Emine Öztürk ise “Oğluma kavuştuğum için çok mutluyum. Allah’a binlerce şükürler olsun ama oğlumu tekrar askere çağırsalar gözümü kırpmadan tekrar gönderirim” dedi. Baba Aydemir Öztürk ise “Allah devlete zeval vermesin” dedi.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 22:22

Etiketler : Saldırıda    Yaralanan    Asker    Tedavisinin    Ardından    Baba    Ocağına    Döndü    Genel   


Yorumlar

1060




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN