Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Kardeşlik Buluşması’na Katıldı

’Kardeşlik Buluşması’na Katıldı
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Biz buraya ’beyaz Toros’larla gelmedik. Güllerle, çiçeklerle, kardeş kavgasına son vermeye geldik. Kırılan gönülleri onarmak, kardeşliğimizi güçlendirmek için sevgi dolu yüreklerle geldik. Türkiye’yi yeniden barış yurdu yapmak için geldik" dedi.

 

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve 81 ilden 81 milletvekili adayı, Van’da buluştu. Kamalak ilk olarak, dün akşam vefat eden Van’ın sevilen isimlerinden ve Van’ın ilk gazetecisi olan Yalçın Kitapçı’nın cenazesine katılarak aileye taziye ziyaretinde bulundu. Kamalak daha sonra partisinin Elit World Otel’de düzenlediği ’Kardeşlik Buluşması’na 81 ilin birer adaylarının katıldığı toplantıya katıldı. Kürtler ile Türklerin et ve tırnak gibi olduğunu belirten Kamalak, "1071 zaferinde Türküyle, Kürdüyle Malzgirt’te beraberdik. 1187 de büyük komutan Selahattin Eyyübi Kudüsü zulmün ve düşmanın elinde kurtarırken Kürt, Türk beraberdik. Şimdi Kudüs kan ağlarken, aslında Kürdün de, Türkün de Kudüs ile beraber ağlaması lazım. Şehitler diyarı bu güzel illerimizde kardeş kavgasına lüzum yok. İslam alemi de birbirinin kanını dökmek suretiyle kan ağlıyor. Aklımızı başımızı toplamamız lazım. Türk, Kürt olmanın bir önemi varmıdır? Önemli olan Müslüman olmasıdır" dedi.
 
BİZ BURAYA BEYAZ TOROSLARLA GELMEDİK
 
Kardeşlik için Van’da olduklarını söyleyen Kamalak, "Biz buraya beyaz toroslarla gelmedik. Güllerle, çiçeklerle kardeşlik kavgasına son vermeye geldik. Kırılan gönülleri onarmak, kardeşliğimizi güçlendirmek için sevgi dolu yüreklerle geldik. Türkiye’yi yeniden barış yurdu yapmak için geldik. Ezilen gönülleri tamir için İslam ümmetini Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Acemiyle ve Zazasıyla parçalanmaya yüz tutan gönülleri tamir için geldik. ’Ayrıya, gayrıya yeter’ demek için geldik ve ’yeter’ diyoruz. Kardeş kavgası çıkararak ülkemizi bölmeye, kaynaklarımızı sömürmeye yeltenenlere ’durun artık’ diyoruz ve durduracağız da inşallah. ’Silaha, teröre, kana ve gözyaşına yeter artık’ demek için buradayız. Buradan bütün dünyaya haykırıyoruz; Biz Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla, Acemiyle ve Zazasıyla bir bütünüz. Bizler Rabbimin ifadesi ile kardeşleriz. Biz var olduğumuz sürece kardeşi kardeşe düşürmeye gücünüz yetmeyecek diyoruz. Biz bir olduğumuz sürece bu milleti bölmeye gücünüz yetmeyecektir. Buna izin vermeyeceğiz Allah’ın izni ile. Çünkü biz bu ülkenin harcının çimentosuyuz" dedi.
 
İktidara da seslenen Kamalak, "Bir kez daha iktidar sahiplerine sesleniyoruz. Yüreğinde insanlık adına taşıyan herkese sesleniyoruz. Kürt sorunu ne şiddetle ne terörle nede asimilasyon politikası ile çözülemez. Mesele ancak ve ancak kardeşlik hukukuna dayalı bir ümmet bilinciyle Kuran ve sünnet çerçevesinde çözülür. Hayır diyenlere sesleniyoruz. 30 yıldan beri farklı yoldan yürüyüp farklı reçete uyguladınız. Ama hastalık sürekli arttı. Bir hasta ve bir doktor düşünün. 30 yıldan beri hastayı tedavi etmeye çalışıyor. Ve hastalık sürekli artıyor. Bu durumda ya doktoru değiştireceksin yada metodu yada her ikisini" diye konuştu.
 
BARAJ SORUNU YOK
 
Bu seçimde baraj sıkınıtsının olmadığını söyleyen Kamalak, "Baraj diyorlar sıfır barajla gidiyoruz. Bu seçimlerde baraj sıfırdır. Ne oldu kanun mu değişti diyeceksiniz. Hayır anayasa değişti. Anayasada baraj diye bir kavram yok. Baraj kanundadır. Kanun anayasaya aykırı olamaz. Siz bölgenizden kaç milletvekili çıkaracak kadar oy verirseniz onları meclise taşımak bizim boynumuzun borcu olsun inşallah" diye konuştu.
 
SONLARI YAKLAŞIYOR
 
Kamalak İpek Medya grubuna yapılan operasyon ile ilgilide açıklamalarda bulundu. Kamalak, "Tarihe baktığınızda her iktidar ömrünün sonuna doğru 3 özellik arz etmektedir. Bir yönetimde baskıyı, hukuk dışılığı artırmıştır. İki gösterişe, süse ve şatafata önem vermiştir. Üç baskı zulüm hat safhada olduğu için kendilerini denetleyecek bir güç bulunmadığından dolayıda gayri hukuki mal edinilmelerini arttırmıştır. Tarh bize bunu gösteriyor. Bugünde benzer bir durumla karşı karşıyayız. Demek ki sonlarının yaklaştığını hissediyorlar" dedi.
 
Kamalak, daha sonra partililerle birlikte esnafı dolaşarak karanfil dağıttı.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 17:10

Etiketler : Kamalak    Vanda    kardeşlik    Buluşması    Toplantısına    Katıldı    Politika   


Yorumlar

2461
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN