Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Türkiye Başka Ülkelerle Yarışıyor''

''Türkiye Başka Ülkelerle Yarışıyor''
Bursa’da seçim çalışmalarını sürdüren İçişleri eski Bakanı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Efkan Ala, "Artık zaten birinci parti kim olacak, aşağı yukarı herkesin gördüğü şey. İkinci, üçüncü kim olacak? Onlar belli ama biz partilerle yarışmıyoruz artık. Türkiye başka ülkelerle yarışıyor" dedi.

 

Seçim bölgesinde çalışmalarına devam eden İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Gürsu İlçesi’ne giderek, burada Ahıska Türkleri ile bir araya geldi. Daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulunan Ala, ilçe merkezindeki bir düğün salonunda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Ala, şunları söyledi:
 
"İnanın önümüzdeki partilerin yarıştığı bir dönem değil. Artık zaten birinci parti kim olacak aşağı yukarı herkesin gördüğü şey. İkinci, üçüncü kim olacak onlar belli. Ama biz partilerle yarışmıyoruz artık. Türkiye başka ülkelerle yarışıyor. Dünyanın en gelişmiş ilk 20 ülkesi arasındayız ama biz diyoruz ki, gelin sandıktan öyle bir netice alalım ki bu istikrarla ilk 10 ülke arasına girelim."
 
Konuşmasında, bundan sonraki hizmetlerini koalisyon ile değil tek başına iktidar olarak sürdürmek istediklerini ifade eden Efkan Ala, Palandöken ve Uludağ’ın yan yana geldiği zaman hiçbir şeyin karşısında duramayacağını anlatırken şöyle konuştu:
 
"Her türlü zorluğun üstesinden geliriz ve geleceğiz Allah’ın izniyle. Bu terör belasından da memleketi kurtarıp yolumuza devam edeceğiz. Ortaya konulan dilden anlamazlarsa anladıkları dilden de konuşmayı biliyoruz. Ama diyoruz ki, 78 milyonun kardeşliğini tercih edelim. Kardeşliğimizi tahkim ettiğimiz zaman 78 milyonu, bunun karşısında duracak kimse yok. O nedenle fitne sokuyorlar içimize. Ama ben şunu söylüyorum. Onları kötülemiyorum. Benim kötülemekle bir derdim yok. Onlar şeytan, şeytanlığını yapacak. Mesele, Türkiye’nin geleceğine inananlar, ne yapıyor? Onlar kardeşliğini pekiştirecek işler mi yapıyorlar, yoksa o fitneye hizmet edecek işler mi yapıyorlar? Önemli olan biz bir arada tek yürek olarak, Türkiye’nin hedeflerine odaklanalım ve kavgasız gürültüsüz barış içinde o hedefleri gerçekleştireceğimize inanalım."

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 16:45

Etiketler : Ala    Türkiye    Başka    Ülkelerle    Yarışıyor    Politika   


Yorumlar

9713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN