Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

3 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Terör örgütü IŞİD’e yönelik Sakarya merkezli Ankara ve İstanbul’da yapılan operasyonda gözaltına alınan 4’ü kadın 13 şüpheli, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Bazı şüphelilerin adliyeye sevk edilmeleri sırasında güldükleri dikkatlerden kaçmadı.

 

Sakarya Cumhuriyet Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD terör örgütü adına Selefi/Tekfirci görüşlerini benimseyen ve terör örgütü IŞİD’e eleman kazandırmak için faaliyetlerde bulundukları belirtilen kişilere yönelik olarak Sakarya, İstanbul ve Ankara’da 10 adreste baskın yapıldığı belirtildi.
 
Baskında aralarında 4 kadının bulunduğu Sakarya’da 10, İstanbul’da 2 Ankara’da da 1 olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alınarak Adapazarı’na getirilerek sorgulandı.  Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada mescit olarak kullandıkları yerde yapılan aramalarda çeşitli kitap, bilgisayar, hard disk ve digital materyallarin yanı sıra, 2 tabanca, pala olarak bilinen kesici alet, el yazımı dokümanlar ve seçimlerde oy kullanılmaması için hazırlanmış yapıştırmaya hazır ilanlar, terör örgütünün sözde bayrağını simgeleyen yapıştırma ve afişler ile el yazımı örgütsal dokümanlar ele geçirildi. 
 
Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan 4’ü kadın 13 şüpheli sabah saatlerinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra bugün Adliyeye sevk edildiler.
 
Bu arada Sakarya’da gözaltına alınan 10 şüphelinin evlerinde yapılan aramada ise az su faturası ödemek için su suyaçlarına mıknatıs taktıkları belirtildi

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 14:18

Etiketler : Sakaryada    Işid    Operasyonunda    Gözaltına    Alınan    Kişi    Adliyeye    Sevk    Edildi   


Yorumlar

8363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN