Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Urla Devlet Hastanesi Anne Dostu Oldu

Urla Devlet Hastanesi Anne Dostu Oldu
Urla Devlet Hastanesi Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye kamu hastaneler kurumu önderliğinde başlatılan projede "Anne Dostu" ünvanını alan Türkiye’de 5., İzmir’de ilk hastane oldu.

 

Urla Devlet Hastanesi’nde Anne Dostu ünvanı için düzenlenen törene Vali Mustafa Toprak, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve yetkililer katıldı.
 
Projenin ilçeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen ve tüm katılımcıların 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlayan Vali Mustafa Toprak; “Yaşam hakkını daha iyi bir ortama taşımamız gerekiyor. Merkezimizde annelerimiz ve çocuklarımız var. Dolayısıyla anne sağlığımız ve çocuk sağlığımız için açılan bu projeler insanlarımızı mutlu huzurlu yaşatmak için yapılan çalışmalardır" dedi.
 
Hastane Yöneticisi Başhekim Adıgüzel Demirel de “Günümüzde gebelik, doğum ve doğum sonrası hizmetlere yaklaşım Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun başlattığı Anne Dostu Hastane uygulamaları ile; anne ölümlerinin azaltılması, normal doğumun teşvik edilerek anne adaylarının güvenli ve kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktadır. Anne Dostu Hastane uygulaması ile mahremiyete daha çok önem verilmekte ve Anne adayları kendilerini ev ortamında hissetmektedirler. Hastanemiz bu koşulları ve Türkiye halk sağlığı kurumunun kriterlerini başarıyla yerine getirerek İzmir’de ilk kez Anne dostu Hastane ünvanı alan ilk kurum olmayı başarmış, almış olduğu sertifikayla hastanemiz taçlanmıştır" diye konuştu.
 
Çocuk hekimi olarak çok heyecanlı olduğunu dile getiren İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Anne dostu hastane ile sağlıklı nesillerin tekrar oluşumunun sağlanacağını belirtti.
 
“Anne dostu hastane" sertikasını Vali Mustafa Toprak Urla Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Başhekim Adıgüzel Demirel’e verdi.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 13:11

Etiketler : Urla    Devlet    Hastanesi    Anne    Dostu    Oldu    Bölge   


Yorumlar

7453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN