Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Yeni Stadına Kavuşuyor

İzmir Yeni Stadına Kavuşuyor
Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Doğanlar Mahallesi’ndeki Bornova Arena’nın 6700 seyirci kapasiteli ilk etabı tamamlanma aşamasına geldi.

 

 
Önümüzdeki aylarda başlayacak ve bir yıl içinde tamamlanacak ikinci etap çalışmalarıyla gece maçları için aydınlatma sistemi yapılacak. Bornova Arena’da incelemelerde bulunan Başkan Olgun Atila Bornova Arena’nın yapımını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüklerini hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Amacımız İzmirimize yakışır bir stadyum yapabilmekti. Sporun pek çok alanında ilkleri gerçekleştirmiş olan Bornovamız bu stadyum ile de örnek oldu. Türkiye’de ilk futbolun oynandığı yer olan Bornova çok önemli bir tesis kazandı. Passolig olmasa artık Bornova Arena’da gündüz maçları oynanabilir. UEFA standartlarına uygun olan Bornova Arena’yı 29 Ekim’in yıldönümünde tamamlanma aşamasına getirmiş olmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oldu" dedi.
 
Saha drenajı UEFA standartlarına göre olarak yapılan Bornova Arena’nın sıcak iklimlere uygun olarak ekilen riviera tipi bermuda grass çimi bulunuyor. Doğanlar’da 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin metrekarelik alanda inşa edilen Bornova Arena, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı’ndan kolaylıkla ulaşılması bakımından İzmir’in en önemli spor alanlarından biri oldu. UEFA standartlarına uygun olan stadyumda profesyonel lig maçlarının oynanabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile temasta olan Bornova Belediyesi, gerekli tüm düzenlemeleri de yapıyor.
 
 

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 12:47

Etiketler : İzmir    Yeni    Stadına    Kavuşuyor    Bölge   


Yorumlar

6797
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN