Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yangın Helikopterleri Sezonu Bitirdi

Yangın Helikopterleri Sezonu Bitirdi
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nün orman yangınları ile mücadele çalışmalarının vazgeçilmez kuvvetlerinden olan su atar helikopterler, ekim ayı sonu itibariyle yangın sezonunun bitmesiyle İzmir’den ayrıldı.

 

Ukrayna’dan kiralanan ve İzmir ile Manisa illerindeki ormanların korunmasında 6 ay boyunca görev yapan 4 adet yangın helikopterinin başarılı bir yangın sezonu geçirilmesinde önemli bir rol oynadığını belirten İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Suat Keten helikopterleri uğurlamak için Kemalpaşa Karaorman Depo Yangın Üssü’ne geldi. Beraberinde Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Ali Osman Başlı ve Orman Genel Müdürlüğü Yangın Komuta Helikopteri pilotları ile üsse gelen Bölge Müdür Yardımcısı Suat Keten, helikopter pilotlarına İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal adına teşekkür belgelerini verdi.
 
2015 Yılı Ekim ayı sonu itibariyle 282 adet orman yangını çıktığını, 268 hektar orman alanın zarar gördüğünü belirten Suat Keten, son yıllarda giderek artan bu başarı ivmesinin bir tesadüf olmadığını, iyi bir ekip çalışması, uyumu ve teknolojiyi etkin kullanmanın sonucu olduğunu belirtti.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 11:18

Etiketler : Yangın    Helikopterleri    Sezonu    Bitirdi    Bölge   


Yorumlar

6248
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN