Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


IŞİD’a 16 Genç Militan Kazandırmışlar

IŞİD’a 16 Genç Militan Kazandırmışlar
Konya’da polis tarafından terör örgütü IŞİD’e yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 2’si kadın 33 kişinin sorgusu sürüyor. Gözaltına alınan şüphelilerin, IŞİD’a, 16 genç militan kazandırıp, Suriye’ye gönderdikleri ve gönderilen militanlardan 4’ünün de oradaki çatışmada öldüğü belirtildi.

 

 
Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD’e yönelik yapılan teknik ve fiziki takip ardından dün şafak vakti, operasyon düzenledi. Konya ve Çumra İlçesi’nde daha önceden belirlenen IŞİD militanlarının kaldığı 33 eve, yaklaşık 200 polisle yapılan baskında 2’si kadın olmak üzere 33 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin 17 yaşında olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin, IŞİD’e, 16 genç militan kazandırıp, Suriye’ye gönderdikleri ve gönderilen militanlardan 4’ünün de oradaki çatışmada öldüğü belirtildi. 
 
Evlerde yapılan aramalarda örgütsel dokümanlar ve ruhsatsız tabancalar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler bu sabah sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Ardından tekrar sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 10:59

Etiketler : Işida    Genç    Militan    Kazandırmışlar   


Yorumlar

3157
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN