Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'MHP İktidarında AKP’nin Rant Borusu Kesilecek'

'MHP İktidarında AKP’nin Rant Borusu Kesilecek'
1 Kasım seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, İzmirli vatandaşlarla buluşup, dertlerini dinledi.

 

Vatandaşların düzensiz kentleşme sorunundan bahsetmesi üzerine açıklama yapan Tanrıkulu, “Son 13 yıla baktığımızda yandaşlarına rant uğruna ülkenin toprakların parsel parsel eren ve kentleşmeyi AVM yapmakla geçiren bir zihniyet görüyoruz. Ana artık yolun sonuna gelinmiştir” dedi. 
 
Daha huzurlu ve daha refah yaşamanın temelinde insan ve düzenli kentleşmenin var olduğunun altını çizen Tanrıkulu, “Kentlerimizde yaygınlaşan dikey yapılanmalara son verilecektir. İnsanımızın konforunu önceleyen, kent estetiğini dikkate alan, tarihi ve kültürel dokuyu yansıtan bir yapılaşma ile mimari tercih edilecektir. Kentlerin tarihi ve kültürel kimliğini yansıtan yapılar ve eski yerleşimler korunarak gelecek nesillere geçmişten izler bırakılması temin edilecektir” diyerek MHP iktidarının kentleşme sorununu en kısa sürede bitireceğini dile getirdi.
 
Bugüne kadar vatan topraklarını kendi mallarıymış gibi rantçılara peşkeş çekenlerin artık yolun sonuna geldiğini ifade eden Tanrıkulu, “İmar yetkisinin, şehir rantları oluşturmaya ve kamu kaynaklarını peşkeş çekmeye fırsat verecek şekilde kullanılması önlenecektir. Kentsel gelişmenin sonucu olarak ortaya çıkan imar rantlarının belirli ellerde toplanması önlenecek ve vergilendirilmesi sağlanacaktır. İmar planlarının değiştirilme süreci zorlaştırılacak, alenileştirilecek ve rant esaslı siyasî kararlar olmaktan çıkartılacaktır. Sanayileşme ve göç nedeniyle kentlerdeki yığılmanın ve çarpık yapılaşmanın önlenmesi için kentleşme hızı ile arsa arzı ilişkisi kurulacaktır.
 
Vatandaşın mağduriyetine sebep olan imar planlama ve değişikliklerindeki keyfi uygulamalara son verilecektir” şeklinde açıklama yaparak kentlerde kültürel yozlaşmanın önlenmesi için, millî kültürün temel belirleyiciliği çerçevesinde kent ve kentlilik kültürü oluşturulmasına önem verileceğini söyledi.

Yayın Tarihi : 28.10.2015 : 09:56

Etiketler : ahmet kenan tanrıkulu    mhp    seçim    oy    iktidar    muhalefet       


Yorumlar

7329
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN