Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Efkan Ala:Politik Çölleşme Yaşıyoruz

Efkan Ala:Politik Çölleşme Yaşıyoruz
Bursa'da konuşan Ak Parti Bursa Milletvekili adayı Efkan Ala, "Bir politik çölleşme yaşıyoruz. Şiddet diz boyu, kalıcı çözümler üretemiyor" dedi.

 

Seçim bölgesi Bursa’daki çalışmalarını sürdüren Efkan Ala, Gençlik Kulüpleri Federasyonu tarafından Görükle’de düzenlenen programına katıldı. Buradaki konuşmasında, salonda bulunan her bir gencin zamanında kendisinde olduğu gibi, dünyayı yönetmeye talip olduğunu ifade etti. Konuşmasında, Suriye’de yaşanan savaştan gelişmiş ülkeleri sorumlu tutan Ala, "Yanıbaşımızda bir ülke yanıyor. Ama gelişmiş ülkelerin entelektüel fukaralığı, oradaki duruma zamanında müdahale edecek kadar derin değil. Şimdi ise ‘göç dalgası bizi nasıl vurmaz’ diye tartışıyorlar. Eğer sorumluluklarının gereğini yapmazlar, bu yangını yerinde söndürmek için vaziyet almazlarsa buranın dumanı onlara kadar gider. Hiç istemeyiz, ama ateşi de gider. Globalleşen dünyada o kuzey zenginleşiyor ya, eğer zenginliğinin gereğini yapmazsa fakirliğin problemlerini göbeğinde hissedecektir. Dertler ve sıkıntılar orada kalsın, zenginlik burada yer bulsun anlayışını isteseler de gerçekleştiremezler" dedi.
 
Türk İslam dünyasının yaşadığı coğrafyada entelektüel bir kuraklık olduğunu ifade eden Ala, "Bir politik çölleşme yaşıyoruz. Şiddet diz boyu ve bütün bu coğrafya da kendi sorunlarına kalıcı çözümler üretemiyor. Ama çok şükür Türkiye’de yaşan sizler bu kadar büyük hadiseler olurken, kavgasız gürültüsüz problemlerinizi çözebilme imkanları elinde olan bir demokratik gelişmeyi sağlayabilecek imkana sahipsiniz" ifadelerini kullandı.
 
Efkan Ala Osmangazi İlçesi’nde bulunan Çiftehavuzlar Mahallesi’ndeki nokta mitingine geçip konuşma yaptı. Konuşmasında tarihi birlikte kurduklarını ifade eden Ala, "Geleceği de birlikte yöneteceğiz. Sandıktan oy almadan, milletten oy almadan, bu ülkeyi yönetmeye kalkanlara karşı duruyoruz. Sizler sandıktan istikrarlı bir yönetim çıkarınca nasıl yönetileceğini onlarda çok iyi biliyorlar. Sandıktan istikrar çıkınca Türkiye hep ileriye gitmiştir. Bazı muhalefet partilerin yönetim kadroların hedefi ise bizim yolumuzu kesmektir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.10.2015 : 23:00

Etiketler : Efkan    Ala    Politik    Çölleşme    Yaşıyoruz   


Yorumlar

4657
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN