Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İhsanoğlu ile Şükür’den Ziyaret

İhsanoğlu ile Şükür’den Ziyaret
MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ile eski Milletvekili Hakan Şükür, kayyum atanan Koza İpek Medya’ya ait Bugün ve Kanaltürk’e destek ziyaretinde bulundu.

 

Kanal yöneticileriyle konuşup bilgi alan İhsanoğlu, ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı.
 
Türkiye’deki durumun üzücü olduğunu ifade eden Ekmeleddin İhsanoğlu şunları söyledi
 
Seslerin kesilmesi, basının susturulması, kanalların karartılması, mülkiyete tecavüz edilmesi hadiseleri ile karşı karşıyayız. Zaten bu konuda rekorumuz çok kötüdür. Daha kötülerini ilave ediyoruz. Türkiye buna müstahak değildir. Türkiye’nin artık birinci sınıf ülke olması lazım gelmekte. Ülke 150 senedir demokrasi mücadelesi vermekte. Bugün bu hale geldik. Üçüncü dünya ülkelerinin gerisinde bir yere namzet görünüyoruz. Basına yapılan bu tecavüzleri kınıyorum. Ekranların karartılmaması lazım. Mülkiyete saygı ve mülkiyetin hukukiliğine riayet etmek lazım. Bütün bunlar bizi çok daha gerilere götürüyor. Demokrasimizin temel umdelerinden vazgeçmiş oluyoruz.
 
Türkiye’nin yeniden demokrasiye, yeniden hür seçimlere dönmesi lazım. Hür ifadenin her yerden duyulması, görülmesi gerekmektedir. Türkiye bunlara müstahak değildir, layık değildir. Bu bir kara buluttur, bu kara bulut inşallah 1 Kasım’dan sonra ortadan kaybolacaktır.
 
Seçimlerin neticelerini beğenmeyenler, ’Bu seçimler bizim hoşumuza gitmedi, biz hoşumuza giden seçimleri düzenleyeceğiz. Biz milletin kararına saygılı değiliz, bu kararlar bizim hoşumuza gidecek kararlar olması lazım...’ Bütün dert budur zaten. Ama biz 1 Kasım’da milletin kararının ne olduğunu bir daha duyacağız. Sonra da, 1 Kasım’da demokrasinin zaferini bütün millet kutlayacak. Bu bir yaz bulutu gibi çabuk kaybolacaktır inşallah.
 
HAKAN ŞÜKÜR: SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN
Eski Milletvekili Hakan Şükür ise yaptığı ziyaretin ardından, “Bu süreç bana çok şey öğretti. Siyasette inisiyatif aldım, arkasından istifa ettim. Çok farklı şeyler yaşadım. Ben umuyorum ki, milletin gerçek sesi sahnede yansıyacak, sandıklarına sahip çıkacak. Kim kime oy atar, o kimseyi ilgilendirmez. Sandıklara sahip çıkın. Dikkat ederseniz, en çok itirazı bu muktedirler gösteriyor. Acaba, bu kanalların kapatılmasının başka sebepleri de mi var Halkın haber alma, anı görüntüleme ve o andan bilgilendirme hakkı da mı elinden alınmak isteniyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.10.2015 : 18:24

Etiketler : Ekmeleddin    İhsanoğlu    İle    Hakan    Şükürden    Koza    İpek    Medyaya    Ziyaret    Genel   


Yorumlar

3139
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN