Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Erdoğan Uyuyamıyor''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "1 Kasım'da seçim sonuçları farklı çıkar, AKP'nin dışında bir koalisyon oluşur ise benden bunun hesabını sorarlar veya birisi tek başına iktidar olursa hele hele beni hiç bırakmaz yüce divana gönderirler" düşüncesi ile gece- gündüz uyuyamadığını öne sürdü.

 

Bahçeli, "Onun için muhtarların yakasından yapışmış yalvarıyor. Bazı terör örgütleriyle paslaşıyor. Başka şeyler yapıyor. Bütün bunların hepsi artık biliniyor. Devletin de kayıtları altındadır. Bir iktidar değişikliğinde ya bunlar Yüce Divana gidecek, ya bunlar bu ülkeden kaçacaklardır" dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin seçim çalışmaları kapsamında karayoluyla Amasya'ya geldi. Bahçeli, kent girişinde Mecitözü Kavşağı'nda partililer tarafından karşılandı. Ardından konvoy eşliğinde kent merkezine girdi. Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nden geçişi sırasında partililer konvoyu durdurup Bahçeli'nin otomobilinin önünde cadde üzerinde kurban kesti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli burada aracından inerek partilileri selamladı. Ardından parti teşkilat üyelerinin katımıyla düzenlenen toplantıya katıldı. MHP Genel Başkanı Bahçeli, 1 Kasım Pazar günü çok önemli bir seçimin yapılacağını anlatırken, şöyle konuştu:
 
"Özellikle siyasi iktidarın çok iyi imkanlarla hem 25'inci hem 26'ıncı dönem seçimlerine özellikle devletin bütün imkanlarını seferber ederek yandaş havuzcu medyayı kullanarak kendisine biraz mesafeli olan medyaya baskı yaparak, sabahtan akşama kadar iki siyasi figürü dinlemekte milletimizi usandırmış ve tek yanlı bir propaganda ile milletimiz karşı karşıya bırakılmıştır. Bunlardan bir tanesi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ikincisi ise AKP'nin Genel Başkanı ve şuan vesayet altında bulunan Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu'dur. Milletimiz bu iki şahsın propagandasının tesiri altında kalarak devletin tüm imkanlarıyla hazırlanmış bir algı yönetim merkezi suretiyle tek yönlü bakış açısı kazandırmaya ve bütün dikkatleri AKP'ye doğru yöneltmeye çalışan bir propaganda ile milletimizi aldatmaya kandırmaya çalışmışlar ve diğer bütün siyasi partilerin düşüncelerini ülke için ortaya koymuş olduğu gerçekleri hep yalan ifadelerle iftiralarla aldatmacalarla üstünü karalamaya çalışmışlardır."
 
MHP lideri Bahçeli, kendilerine 'Yandaş' olarak nitelendirdiği televizyon kanallarının yer vermediğini, 'Yanaşma' olarak nitelendirdiklerinin de korktuğunu, herkesin vergisi ile oluşturulan TRT'nın sadece iki ismi sabahtan akşama propaganda yapmak üzere televizyona çıkarttığını savundu. Bahçeli, şöyle dedi:
 
"MHP'ye ve onun değerli milletvekili adaylarına hiçbir teklifte bulunmuyor. O bakımdan kamu kuruluşu niteliğinde olan, bu milletimin kurmuş olduğu TRT'yi kınıyorum. Bu yanlı televizyon programından dolayı onlara aynı zamanda da acıyorum. İki tane; birisi başbakan yardımcısı, biri Ankara milletvekillinin vesayeti altında seçim propagandası yapma aşalığından dolayı kınıyorum. Özel televizyonlara bir şey demiyorum onlar kendi tercihleri doğrultusunda hareket ediyor. İnandıkları siyasi partinin yanaşması ve havuzu olarak onlara hizmet ediyorlar. Anlara diyeceğim biz söz yok. Ama hepimizin vergisiyle oluşmuş milletin televizyonun da bir havuz başı televizyonu gibi hareket etmesinden dolayı eğer canabı Allah nasip ederse TRT'den hesap sormazsam namerdim." 
 
Koalisyon kurulduğunda 'Çözüm sürecinin' nasıl biteceğinden korktuklarını dile getiren Bahçeli, sürecin "Buzdolabına alınmasınını" yetmeyeceğini dile getirirken, "Yetmez. Fişini çek, onu orada kokut sonra at. Silahlar betona gömülecekmiş. Niye betona gömüyorsun? Bir gün birileri gelip birileri betonu kırıp çıkartırsa ne olacak. PKK'yı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim edeceksiniz. Silahların hepsi silahlı kuvvetlerimize ve emniyet güçlerimize teslim alınacak ve bir envanter yapıp Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne emanet edilecek. Bunlardan katil ihanetçi kim varsa hepsinden yüce adalet de hesap sorulacak, masum olanlar yuvalarına, katil ve suçlu olanlar da cezaevine gönderilecek. Bunları yapmaktan korkuyorlar. MHP'nin bu kararlılığından korkuyorlar" dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletin huzuruna çıkıp 400 milletvekili isteyen, gece- gündüz rahat uyuyamadığını öne sürdüğü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güneydoğu Anadolu'dan bazı önemli kişileri çağırdığını ifade ederken, "Şu PKK'dan vazgeçin tekrar bana bir oy verin ben istediğinizi yaparım' diyor. Bazı terör örgütleriyle paslaşıyor. Başka şeyler yapıyor. Bütün bunların hepsi artık biliniyor. Devletin de kayıtları altındadır. Bir iktidar değişikliğinde ya bunlar Yüce Divan'a gidecek, ya bu ülkeden kaçacaklardır. MHP inandığı yolda kararlı bir şekilde gidiyor. Ve bunu da yapmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu. Ülkenin iyi yönetilmediğini dile getiren Bahçeli, şöyle konuştu:
 
"Ülke karma karışık. Her türlü asayişsizlik her türlü adaletsizlik, ahlaksızlık bir arada. Türkiye karma karışık halde. Herkese bir savcı yetiyor. Bir savcıyı görevlendirdikleri takdirde hemen de hazırlamışlar 'mevcut hükümeti yıkmaya erine bilmem ne yapmaya, darbeci bir anlayışa sahip olduğu için içeriye. Cumhurbaşkanına çoluk çocuk balkonda bir hanımefendi veya bir başka bu kalabalık neyin nesidir diye baktığında eğer cumhurbaşkanını alkışlamıyorsa o da cumhurbaşkanılğına bir saygısızlıktır diyor. O da içeriye. Ya dışarıdasınız ya sessiz kalacaksınız, yahut ta gidip biz size teslim olduk ne ediyorsanız edin diyeceksiniz. Bu aziz millet bunun hiç birisini söylemiyor. Bu aziz millette bir sessiz öfke birikimi var. Bu sesiz öfke birikimi bir gün bir yerde patlayacak. Allah muhafaza bu demokrasi dışında patlamasın. Demokrasi dışında patlarsa ülkede kardeş kardeşe kavgaya tutuşur, çatışmalar olur ve Türkiye'nin hiçbir şart altında huzuru kalmaz. Öyleyse bu patlama demokrasi içinde olmalı, sandıkta olmalı. Sandıktaki patlamada AKP oy kaybına uğramalı, arkasından gönlünüz hangi partiyi istiyorsa onda ilerleme olmalı."
 
Türkiye'nin etnik temelli bölünmesinin felaket olduğunu kayeden MHP lideri Bahçeli, mezhep temelli ayrışmanın farklı bir felakete yol açabileceğini, kamplaşma, birbirleriyle çatışmanın doğru yol olmadığını ifade ederek şöyle dedi:
 
"Sabırla soğukkanlılıkla bu ülkede yaşayan her vatandaşımızı mezhebi ne olursa olsun etnik kökü ne olursa olsun her birini cenab-ı Allah'ın kutsal emaneti görerek bir arada ve birlikte yaşamak. Bunun başka bir çıkış yolu yoktur. Her kim PKK'nın siyasallaşmasını istiyor, 'PKK terör örgütü değildir' diyorsa, o PKK'nın yandaşıdır, o PKK'lıdır. PKK terör örgütü değilse 20 Temmuz'dan bu yana yüzleri aşan polis ve mehmetçiğimiz şehit olurken ona ne isim vereceksin ey şerefsizler. PKK terör örgütüdür ve etnik temelli bölücülük yapmaktadır. Kürt kökenli kardeşlerimizi temsil etmemektedir. Hal böyle olunca PKK'nın kökü kazanmalıdır. Bugün başlatılan Güneydoğu Anadolu'daki PKK ile mücadele kesintiye uğramamalı kökü kazınıncaya kadar devam etmelidir."
 
Partililere sandığa gitmeleri için çağrı yapan Devlet Bahçeli, "Oyunuza sahip çıkmak namusunuz, sandığı korumak ise göreviniz olmalıdır. 7 Haziran'da milletvekili alacağımızı tahsile geldim Amasya'ya. Çünkü biz Amasya'da milletvekilliğini kazanmıştık. Oyunlarla hileyle elimizden aldılar. Şimdi alacağımı almaya geldim" dedi. Bahçeli konuşmasının ardından karayoluyla Çorum'a gitmek üzere kentten ayrıldı.
 
"KENDİNİ KANDIRAN SADECE RECEP TAYİP ERDOĞAN'DIR"
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya programının ardından karayoluyla Çorum'a geldi. Partililer tarafından alkışlarla karşılanan Bahçeli, salon toplantısındaki konuşmasında herkes için birinci görevin sandığa gitmek olduğunu anlattı. Bahçeli, şunları söyledi:
 
"İkinci görev; oyumuzu mutlaka herkesin gönlünden geçen partiye rahatlıkla verebilecek bir güvenliğin sağlanmasıdır. 3'üncü görevimiz Türkiye'nin bu genel gidişatına karşı MHP'nin duruş, kararlılığı, samimiyetini, ülke yönetimine yönlendirebilecek bir siyasi başarının elde edilmesidir. Onun için tek başına iktidar olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizden vazgeçmemiz mümkün değil. Bu hedefe hiçbir parti ulaşamaz ise aziz milletime 3 Ekim'de programımızı ortaya koyarken söylediğim gibi, kaygılanma aziz milletim; 4 şartı kim kabul ediyorsa HDP dışında hükümet olmaya, elimizi taşın altına gövdemizi taşın altına koymaya da hazırız. İnşallah 1 Kasım seçimleri hayırlara vesile olur. MHP koalisyon kurma şartlarına da hazır bir haldedir. Bunu da başarmak mecburiyetindeyiz."
 
MHP lideri, Ak Parti'ye oy verenlerle karşılaştıklarında, onlara, "Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan'ın korkusu uğruna felakete sürüklemeyiz. Recep Tayyip Erdoğan'ı korumak, onu tek başına iktidara taşıma gibi bir mecburiyetimiz yoktur" demelerini istedi. MHP Genel Başkanı, hiçbir siyasi partide vazgeçilmez insan olamayacağını, Ak Parti'ye gönül verenlerin Recep Tayyip Erdoğan'ı korumak, onu, 17-25 Aralık'ın dışında tutmak için devlet başkanlığı kılıfını verme tarihi hatasına düşmemesini isterken, "AKP'nin yöneticileri zaten vesayet altındalar. Onların Recep Tayyip Erdoğan'dan vazgeçecekleri yok. Ama AKP'li kardeşim sen Recep Tayyip Erdoğan yerine ülkenden vazgeçme. Yoksa bunun vebali altında kalırız" dedi.
 
MHP lideri, Türkiye'de bir sessiz öfke olduğunu, halkın olaylar karşısında öfkesini dışarı vuracağı yerde sesiz kalmayı tercih ettiğini ifade ederek partililere şöyle dedi:
 
"Vatandaş biraz uzakta kalıyor diye, kendinizin geleceğinizden şüphe etmeyiniz. Vatandaş sizi seviyor. Sevmemesi için de sebep yok. Ama sesiz öfke sandıkta patlarsa milletimiz ve demokrasimiz açısından hayırlara vesile olur. Sandıkta patlamak iktidar değişikliğini beraberinde getirir. Ama bu mümkün olmazsa bu sessiz öfke 'Artık ümidim kalmadı, bu memleketin gidişatı hayırlı değil, ne olduğu meçhul bir haldeyiz, zulüm var baskı var otorite var diktatorya var' derse o zaman bu baskılar sokakta patlarsa kardeş kavgası kapının önünde demektir. Herkesin aklına başına alması gerek. Bu gerçeklerle hareket edin. Son 3 günümüz kaldı. Çalmadık kapı bırakmayın. Televizyonlar bizi vermiyor, vermesin. Ankara ve İstanbul'da birer miting düzenlemeye çalıştık. Yolları tamamen trafiğe kapattılar. Görevimiz gereği orada olacağız dedik ve olduk. Buna rağmen MHP'yi engelleyemediler. Sizin yapabileceğiniz tek şey var herkese ulaşmak. Özellikle AKP'ye oy vermiş o tertemiz nur yüzlü insanlara ulaşmak. Felaketin nereye gittiğini anlatmak."
 
MHP Genel Başkanı, siyasi yaşamda en kurnaz kesimin muhtar olduğunu belirtirken, "Köye gelip gidenlerle köyün sorunlarını nasıl çözdüğünü, köye gelip gidenleri nasıl ağırladığını muhtara sorun. Nasıl onları sevgi ile karşılayıp ikna ettiğini muhtara sorun. Köylüyü ikna edip, köyden gelen herkesi ikna edecek de bir sarayda bir lokma yemek yedi diye Recep Tayyip Erdoğan'a inanacağını mı zannediyorsunuz. Kaçak sarayda bulunanların kim olduğu önemli değil, oraya gidenin ne kadar ikna olduğuna baktığınız vakit, kendi kendini kandıran sadece Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye konuştu.
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşmasının ardından partililerin tezahüratları eşliğinde salondan ayrıldı.

Yayın Tarihi : 27.10.2015 : 17:46


Yorumlar

7853
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN