Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arınç'ın Eleştirilerine Ne Yanıt Verdi?

Arınç'ın Eleştirilerine Ne Yanıt Verdi?
NTV canlı yayınında Bülent Arınç'ın TRT ile ilgili sözlerini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Akdoğan, 7 Haziran öncesi Arınç ile Gökçek arasındaki polemiği hatırlattı. "Bu partimize çok zarar verdi" diyen Akdoğan, yeni bir polemiği doğru bulmadığını söyledi.

 

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Dün Diyarbakır'da IŞİD'in hücre evine yönelik operasyona değinen Akdoğan, oprasyonla eylem hazırlığının engellenmiş olduğunu ifade etti.
Akdoğan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
 
"Dün eş zamanlı olarak IŞİD hücre evlerine yönelik operasyonlar yapıldı. Bunlar muhtemelen eylem hazırlığında olan hücrelerdi. Evin girişini mayınlamış olabilirler ya da içeridekiler kendilerini patlatmış olabilirler. Bu çok önemli bir operasyondu. 
Bomba düzenekleri üzerine çalışan bir IŞİD hücresi dün tasfiye edilmiş oldu. Canlı bomba eylemleri olduktan sonra poise eleştiri getiriliyor. Bu tam da böyle bir istihbaratın üzerine gerçekleştirilen bir operasyon. Eylem hazırlığı burada engellenmiş oldu."
 
ARINÇ'IN TRT ELEŞTİRİSİNE YANIT
 
Akdoğan, Bülent Arınç'ın TRT'nin kendisine ambargo koyduğuna yönelik açıklamasıyla başlayan tartışmaya ilişkin değerlendirme yaptı.
Arınç'ın sözlerine yönelik yorum yapmak istemediğini söyleyen Akdoğan, şunları kaydetti:
 
"7 Haziran öncesinde de sayın Gökçek'le ilgili polemikler yaşanmıştı. Bu bize çok büyük zarar verdi. 7 Haziran'dan biz dersler çıkardık. Bu süreçten biz dersler aldık. Bu nedenle partimize zarar verecek polemiğin içine girmeyi doğru bulmam. Yayın süreleriyle ilgili açıklama yapılacaktır. Siyasi parti liderlerinin yaptıkları konuşmalar canlı yayınlanıyor. TRT'de siyasi parti sözcülerine ne kadar yer ayrılmış çıkarılması için ben talimat verdim.
 
Sayın Başbakan'ın, başbakan olarak yaptığı açıklamalar ayrı bir kategoridir. Siyasi parti sıfatıyla yaptığı konuşmlar ayrı bir kategoridir. Meclis'te grubu olmayan küçük partiler teşekkür ediyor, bize sadece TRT yer veriyor, başka kanalda yer verilmiyor diye. Bu yüzden burada haksızlık yapıldığı kanaatindeyim."
 
"SÖZLERİ ÇARPITILDI"
 
Akdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in "Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" sözlerini de değerlendirdi.
Muhalefetin eleştirilerine neden olan sözlerin çarpıtıldığını belirten Başbakan Yardımcısı, "Sayın genel başkan yardımcımızın yaptığı açıklama da çok çarpıtıldı. Ben ne dediğine baktım ne demiş acaba diye; korkarım ki tek başına iktidar olmazsa seçim tartışmaları başlar, milletin derdi seçim değil geçim diyor. Burada tekrar seçim olmasını istiyoruz diye bir değerlendirme yok" diye konuşuldu. 
 
MUHALEFETE TERÖR ELEŞTİRİSİ
 
Terör olayları üzerinden muhalefet partileri ve liderlerini eleştiren Akdoğan, şunları söyledi:
"Terör hadisesi oldu, kim ortak tavır takınabildi. Bu Türkiye'ye dönük bir saldırıdır. Bir tanesi çıktı, ilk dakika devleti katil ilan etti. Diğeri görüşmeye bile gelmedi. Yıllardır terör terör diyorsunuz, terör hadisesi olunca görüşmeye gelmiyorsunuz. Diğeri görüşme yapıyor, bunu siyasi kampanyasının parçası haline getiriyor. Açık çek veren Kılıçdaroğlu ortak bir açıklama bile yapmadı. Vatandaş partilerin notunu vermiş." 
 
"BARAJI GEÇMEK UĞRUNA SÜRECİ FEDA ETTİLER"
 
Terör örgütü PKK'nın 7 Haziran'da eylemsizliğini bitirdiğini ve operasyonların bunun üzerine başladığını belirten Akdoğan, "Burada operasyonlar sonuçtur, sebep değil. Ve operasyonların seçimle ilgisi yoktur" dedi.
Akdoğan, HDP'yi de barajı geçmek uğruna çözüm sürecini feda etmekle suçladı ve "Bu yüzden de muhatap olma kabiliyetini yitirmiştir. Çözüm sürecinde samimi gayreti olan AK Partidir" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 27.10.2015 : 17:27

Etiketler : bülent arınç    trt    başbakan yardımcısı    akdoğan    parti    canlı   


Yorumlar

7809
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN