Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eğitim de Kitaplar da Ücretsiz

Eğitim de Kitaplar da Ücretsiz
TEOG, LYS, YGS'ye hazırlık ve İngilizce destek kurslarıyla Bornovalı öğrencileri geleceğe hazırlayan BELGEM (Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi), 2015-2016 eğitim dönemine başladı BELGEM’de bu yıl eğitim gören 5 bin 500 öğrenciye ücretsiz kitap dağımı da yapıldı.

 

Gençlere yapılan yatırımların öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Gençlik merkezimizde üniversite öğrencilerine destek veriyoruz. Çocuklarımızın daha iye ortamlarda eğitim görmesi için ilçemizdeki tüm devlet okullarının fiziki durumlarını daha iyi hale getiriyoruz. BELGEM’de de tüm öğrencilerimize ücretsiz eğitim desteğinin yanında kitapları da ücretsiz olarak veriyoruz” dedi.
 
Bornovada eğitim gören öğrencilerin okul başarılarını ve  kişisel gelişimlerini artırmak için kurulan BELGEM, 2015-2016 eğitim dönemine başladı. TEOG, LYS ve YGS sınavlarındaki başarıları  ile adından sıkça söz ettiren kurs merkezinde bu yıl 5 bin 500 öğrenciye  eğitim desteği sağlanıyor.  Ücretsiz olarak verilen kurslarda eğitimde kullanılmak üzere ücretsiz ders kitapları, kitapçık ve basılı yayınların da  dağıtımı yapıldı. 
 
4. ve 5. Sınıf  ingilizce kursları ile tüm derslerden yararlanan öğrenciler ve 6, 7, 8, 12. Sınıflarda YGS/LYS’ye hazırlanan gençlerin eğitim gördüğü kurslarda 20 bin 390 adet ders kitabının yanında 40 bin 660 kitapçık ve  2 milyon 148 bin sayfa basılı yayın dağıtıldı. 
 
Gençlere yönelik projeler öncelikli
 
Gençlere yapılan yatırımların öncelikleri arasında yer aldığını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Gençlik merkemizde üniversite öğrencilerine destek veriyoruz. Çocuklarımızın daha iye ortamlarda eğitim görmesi için ilçemizdeki tüm devlet okullarının fiziki durumlarını daha iyi hale getiriyoruz. BELGEM bünyesinde de 5500 öğrencimize ücretsiz kurs desteği sağlıyoruz. BELGEM bünyesinde kurslara devam eden öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için yazılı kaynakları önemli. Bu nedenle gerekli tüm kitapları ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bu güne kadar kurslarımıza katılan bir çok öğrenci başarılı olarak bizleri gururlandırdı. Gençlerin eğitimleri için elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi. 
 

Yayın Tarihi : 27.10.2015 : 10:33

Etiketler : bornova    eğitim    kitap    ücretsiz    olgun atila   


Yorumlar

9638
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN