Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Egeli Turizmciler Sandığı İşaret Etti

Egeli Turizmciler Sandığı İşaret Etti
Ege Bölgesi’ndeki turizmciler, Cumhuriyet Bayramı tatilinin hafta sonuyla birleştirilmesinin ardından yeni rezervasyonların yapılmadığını kaydetti. Marmarisli turizmciler, her zamankinin aksine bu kez tatilcilere ’gelmeyin’ çağrısı yaparak sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini istedi.

 

 
Cumhuriyet Bayramı tatilinin hafta sonuyla birleştirilmesinin ardından ülkede "Seçim mi, tatil mi?" sorusunu akla getirdi. Ülkenin önde gelen tatil merkezlerinden Bodrum ve Marmaris’teki turizmciler, ilk kez tatilcileri kente davet etmedi. Aksine sandığı hatırlatıp, seçmenlerin tatil yerine oy kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini istedi.
 
’BU SEFER MARMARİS’E GELMEYİN DİYORUZ’
 
Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, "Bu sefer ’Marmaris’e gelmeyin’ diyoruz. Halkımız bu konuda duyarlı. Seçim zamanı herkes sandığa gideceği için çok ta talep görmedi. Bizler de ’gelmeyin’ diyoruz. Biz defalarca sizlere ’Marmaris’e gelin’ diye açıklamalar veriyorduk. Şimdi kimse gelmesin ve vatandaşlık görevini yapsın diyoruz. Şu an tatil için bir talep yok. Sadece şehir dışında yaşayan ve burada oy kullanacak kesim mevcut. 1 Kasım seçimlerinden sonra herkese kapımız açıktır. 3 Kasım tarihinden itibaren kış mevsiminde ciddi talep mevcut. 3 yıldız ve üzeri her şey dahil sistemi çalışan nitelikli otellerimiz yüzde 60 doluluk yaşayacak. Tekrar söylüyorum kesinlikle Marmaris’e seçim döneminde gelmeyin" dedi.
 
TÜRSAB’DAN DE BENZER GÖRÜŞ
 
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ da, "Marmaris’e şu ana kadar tatil için talep gelmedi. İnsanlar evlerinde otursunlar, oylarını kullanıp vatandaşlık görevini yapsınlar. Bu seçimler bizim için çok önemli. Ülkenin huzuru için önemli. Tek turizm değil, ülkenin yaşamı acısından önemli. Marmaris’e yakın şehirlerden ilçemize tatil için gelip sonra gider oyumu kullanırım diyerek gelmeyi düşünen de yok. Tüm seçmenlere sesleniyorum. Evlerinizde oturun ve oyunuzu kullanın. Marmaris’e bu tatilde gelmeyin" dedi.
 
BODRUM DA FARKSIZ
 
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, sürenin insanları tatil fikrine yöneltmesine rağmen, talep olmadığını belirterek, "Sürenin uzun olması, insanların tatil fikrini kamçılıyor. Gördüğümüz kadarıyla Bodrum’da, şu ana kadar tatil rezervasyonu talebi olmadığı için insanlar büyük ihtimalle 1 Kasım’da oylarını kullanmak amacıyla, sandığa gidecekleri bölgelerdeki alanları tercih ediyorlar. Bodrum’da ekstra bir tatil isteği yok" dedi.
 
TATİL OLARAK DEĞERLENDİRİLMEYECEK GÖRÜŞÜ HAKİM
 
Bodrum’da faaliyet gösteren Flora Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biçer, Cumhuriyet Bayramı sürecinin tatil olarak görüleceğini sanmadığını belirterek, "Özel bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yani insanların bunu tatil fırsatı olarak değerlendireceklerini düşünmüyorum. Galiba, hükümetin aklında geçen de bu tatilin uzatılmasında, oy kullanma oranının azaltılması anlamındaydı. Bunu bir strateji olarak uygulamış olabilirler ama, yerine geldiğini düşünmüyorum. Özellikle Bodrum’da zaten birçok otel kapanmış durumda. Küçük oteller, bu zamanlarda yavaş yavaş kapanıyor. Bodrum’da şimdi için bir ekstra rezervasyon yok. Bodrum için seçim nedeniyle ekstra bir durum yok. İnsanların bu tatili tatil olarak değerlendireceklerini düşünmüyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 26.10.2015 : 15:16

Etiketler : Egeli    Turizmciler    Sandığı    İşaret    Etti    Genel   


Yorumlar

5730
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN