Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bahattin Tatış Anıldı

Bahattin Tatış Anıldı
İzmir Özel Türk Koleji’nin (İTK) kurucusu, matematik öğretmeni Bahattin Tatış, vefatının 8. yılında Hacılarkırı Mezarlığı’ndaki kabri başına anıldı.

 

 
2008 Yılında vefat eden Türk eğitim dünyasının duayeni Bahattin Tatış’ın Hacılarkırı Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine; İTK’lı yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve İTK mezunları katıldı. Burada bir konuşma yapan İzmir Özel Türk Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış, "Böyle günlerde konuşmak çok zor. Babam 2008 yılında aramızdan ayrıldı, ancak onun hala aramızda olduğunu hissediyor ve düşünüyorum. Böyle hissediyor olmamın en büyük nedeni de O’nun bıraktığı eserlerdir. Bize bıraktığı vasiyette de söylediği gibi Atatürk ilkelerinin izinden giden gençler yetiştirmeye devam ediyoruz" dedi.
 
Babası Bahattin Tatış’ın özverili çalışma yaşamından söz eden Oğuz Tatış, "Babamın hayatı öğrencileri, velileri, öğretmen arkadaşları ve iş arkadaşları ile geçti. Her gün onlarla beraber oldu, yılmadan yorulmadan çalıştı. Bu çalışmaların sonucunda da bugün O’nun eseri, sayıları 30 bine yaklaşan mezunları ile dimdik ayakta duran İzmir Özel Türk Koleji’dir. Burada rahmetli annem Cevriye Tatış’ı da anmak isterim. Çünkü o her daim babama destek olarak, onunla birlikte hiç yorulmadan çalıştı. Ben ikinci, oğullarım ise üçüncü nesil olarak İTK’yı yukarılara taşımaya devam edeceğiz" diye konuştu. Anma töreni, dua edilmesiyle son buldu.

Yayın Tarihi : 26.10.2015 : 15:03

Etiketler : Bahattin    Tatış    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

5377
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN