Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yıldırım’dan Seçim Çalışmalarına Devam

Yıldırım’dan Seçim Çalışmalarına Devam
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım 1 Kasım öncesinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gün içinde İzmir’in farklı noktalarında yapılan programlara iştirak eden Yıldırım İzmirlileri ülke geleceği için birleşmeye çağırdı.

 

 
Seçimin son haftasına girerken tempoyu artıran Binali Yıldırım, Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binasının açılışında yaptığı konuşmada hemşerilerine seslendi. "Eğer ülkede otorite boşluğu oluşursa bundan memnun olanlar iç ve dış düşmanlardır" diyen Binali Yıldırım, "bu seçimde Ayşe, Fatma, Ahmet, Mehmet’in vekil olması değil, ülkenin bekası için, birlik ve kardeşliğin sağlanması hedeflenmelidir" dedi. Ülkenin koalisyon ile yönetilmesi konusuna da değinen Yıldırım, geçmiş dönemlerdeki hükümetleri hatırlatarak, tek parti iktidarlarının ve koalisyon dönemlerinin karşılaştırılmasını önerdi. Koalisyon dönemlerinde ülkenin kısır çekişmeler ile hep geri gittiğini öne süren Yıldırım, "13 yıldır çalıştık altyapı sorunlarını hallettik, bundan sonra sizlerin desteği ile sandıktan çıkacak güçlü bir iktidarla hizmet kervanımızı yürütmeye devam edeceğiz, üst yapı sorunlarını çözüp insana yatırım yapacağız" diye konuştu.
 
Bayraklı programının ardından Karabağlarda iki ayrı grup ile bir araya gelen Yıldırım ilk olarak Bozyaka Mahallesi gençleri tarafından karşılandı. Yıldırım gördüğü ilgi karşısında "İşte bu ses tüm Türkiye’den dalga dalga duyulacak. Birlik beraberliğin sesi İzmir’den yükselecek" dedi.
 
Son seçimde ortaya çıkan tabloyu değerlendiren Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"18 ayda dördüncü seçime gittik. 7 Haziran’dan 4 ay sonra tekrar seçime gidiyoruz. Son seçimde tüm partiler iktidar olmak gibi sorumluluk almaya niyetleri olmadığı halde AK Partiye karşı birlik oldu. Seçimden sonra niyetlerinin ülkeyi hükümetsiz bırakarak kaos ve kargaşa ortamı yaratmak olduğu açıkça ortaya çıktı. Eskiye dönüş olsun istiyorlar ama yağma yok. İstikrarın bozulması için var gücü ile çalışanlar 8 Haziran’da sağa sola kaçtı. Garibim CHP ortada kaldı. Biri PKK’nın yanına döndü, MHP Millete Hayır Partisine dönüştü ülkücü kardeşlerimizi üzdü. Oysa bize en yakın parti tabanı MHP’dir. Fikirlerimiz düşüncelerimiz aynı. Sayın Bahçeli ’Koalisyona hayır siz gidin HDP ile CHP ile yapın’ diyerek kapıları kapattı. Bu kadar ’Hayır’ı seven Bahçeliye ’hayırda hayır vardır’ deyip biz de bir hayır çekelim."
 
"OYUNA GELMEYİZ"
 
Bozyakalı gençlerin ardından Eskiizmir İşadamları Derneği’nde işadamları ve kanaat önderleri ile bir araya gelen Binali Yıldırım, Türkiye’nin bir taraftan seçime giderken bir taraftan da terör örgütleri ile mücadelesini sürdürdüğünü dile getirdi. Yıldırım “PKK, DAEŞ ya da adı her ne olursa olsun, hangi düşünce adına yapılırsa yapılsın terör her yerde terördür. Senin terörün iyi benim örgütüm iyi demek sakat bir düşüncedir. 32 yıldır devam eden PKK terörü yine öldürmeye devam ederken 7 Haziran’da kendisine güvenen halktan oy almış Selahattin Demirtaş çıkıp PKK’yı lanetlemiyor. Bölgede olağanüstü hal kalkmış, refah düzeyi artmış, altyapı yapılmış, demokratik yollardan siyaset yapma olanağı verilmiş, buna rağmen terör örgütünü arkasına alarak bu bölgede vatandaşları eski buhran günlerine döndürmeye hiç kimsenin hakkı yok" diye konuştu. "Biz bu oyuna gelmeyiz" diyen Yıldırım herkesi seçimlerde gönüllü müşahit olmaya ve sandığa gitmeye davet etti.
 
Masterler'e Yıldırım destek
 
 
İzmir'de 2014 yılında 40 spor kulübünün biraraya gelerek kurduğu Ege Masterler Federasyonu, AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım'dan destek istedi. Federasyonun Başkan Yardımcısı Muammer Şentürk, maçlarının Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilmesini istedi. Yıldırım, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i telefonla arayıp, talebi akardı. 
 
İzmir'de 40 yaş üstü erkeklerin futbol oynadığı 40 kulübün biraraya gelerek geçen yıl kurduğu Ege Masterler Federasyonu, maçlarının TFF organizasyonunda yapılması için AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım'dan destek istedi. Federasyonun Başkan Yardımcısı Muammer Şentürk, masterlar futbol liginin ikinci haftasını oynadıklarını, maçların Nisan ayına kadar devam edeceğini belirterek, “Maçlarımızı TFF organizasyonunda gerçekleştirirsek daha başarılı oluruz. TFF desteği ile maçlarda sağlıkçı ve gözlemci de görevlendirilir. Biz kendi imkanlarımızla bunu sağlayamıyoruz. TFF'nin masterlere de ilgi duymasını istiyoruz" dedi. Yıldırım, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'i telefonla arayarak, talebin dinlenmesini istedi. Egeli masterler, önümüzdeki günlerde Demirören ile görüşerek destek isteyecek. 
 

 

Yayın Tarihi : 26.10.2015 : 13:15

Etiketler : Yıldırımdan    Seçim    Çalışmalarına    Devam    Bölge   


Yorumlar

3925
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN