Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıç CHP'yi Eleştirdi

Kılıç CHP'yi Eleştirdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim beyannamesini sert sözlerle eleştirdi.

 

MHP milletvekili adayı Senem Kılıç, Güzelbahçe Organik Pazarı'nda seçim çalışmalarına devam etti. Güzelbahçelilere partisinin politikaları ve beyannamesiyle ilgili bilgi veren Kılıç, Atatürk ilke ve inkılaplarına Meclis çatısı altında sahip çıkan tek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi. Güzelbahçe Cem Evi'nde Muharrem ayı aşuresi dağıtıımı etkinliğini de ziyaret eden Kılıç, Türkiye'nin kurucu yapısı olduğunu iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi de dahil diğer partilerin Atatürk ilkelerini Meclis çatısı altında adeta yıpratma ve sorgulama yarışına girdiğini öne sürdü. Senem Kılıç, "Bir ülke düşünün ki meclisinde o ülkenin kurucusu olan milletin isminin değiştirilebileceği dahi dile getirilmekte. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Anayasa'dan Türk ibaresinin çıkarılma tartışmasını tüm milletimiz izlemiştir. Elbette bunun milletimizde bıraktığı derin izler vardır. Bunun sonucu da sandığa yansıyacaktır" dedi.
 
"NEYİ KAST EDİYORLAR?"
 
CHP'nin seçim beyannamesini de eleştiren Kılıç, 11 defa Kürt kelimesi geçmesine rağmen 1 kere bile Türk isminin yer almadığını söyledi. CHP'nin AKP ve HDP gibi etnik kimliğe dayalı bir yurttaşlığın önünü açmaya çalıştığını savunan Senem Kılıç, "Cumhuriyet Halk Partisi maalesef beyannamesinde Türk milletinin değil, terör örgütünün isteklerini göz önünde bulundurmuştur. Terör sorununu Kürt sorunu olarak aktardığı beyannamesinde sorunun çözümü olarak da eşit vatandaşlık önerisini getirmektedir. Eşit vatandaşlık ilkesini Anayasa'da yazdığı şekilde kabul etmemektedir. PKK ve KCK'da aynı görüşü savunarak tam demokrasiden bahsetmektedir. CHP eşit vatandaşlık derken neyi kastetmektedir? Misakı Milli sınırlarımız içinde özerk bir yapının kurulmasından, eğitimde başka dillerin kullanılmasından mı bahsetmektedir? Bizim buna izin vermeyeceğimizi bilmeleri gerekmektedir" diye konuştu.
 
"AÇIK AÇIK ANLATMAK ZORUNDALAR"
 
"Dağdaki teröristle, vatanı için gece gündüz demeden canını ortaya koyan, şehit olan askerimizi, polisimizi aynı kefeye koyuyorlar" diyen Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: 
 
"Neredeyse dağdaki teröristten özür dileyip helallik alacak noktaya geldiler. Terörün suçunu, şehitlerimizin vebalini askerimize polisimize yükleyecekler. Buradan sormak istiyorum. Bu eşbaşkanlıktan sonra acaba eş partililik mi çıkmıştır? CHP HDP'nin eşpartisi midir? Atatürk'ün mirasını taşıyoruz diyen bir partinin yürüttüğü bu politikalar herkesi derinden yaralamaktadır. Madem mirası taşıyorlar, mirasa ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tartıştırarak, Türk milletinin ismini Anayasa'dan çıkarmak isteyerek mi sahip çıkıyorlar? CHP ne dediğini, söylediklerinin nereye vardığını, milletimize neler vaad ettiğini çıkıp açık açık anlatmak zorundadır. Kendisine oy veren milletimizi kandırmaya hakkı yoktur."

Yayın Tarihi : 26.10.2015 : 13:36

Etiketler : mhp    senem kılıç    chp    eleştiri   


Yorumlar

8525
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN