Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


pArda Aydoğan, Vefat Etti

pArda Aydoğan, Vefat Etti
Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun (CRR) yıllarca genel sanat yönetmenliğini yapan, iki ay önce Bakırköy’de yeni açılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nin başına getirilen opera sanatçısı Arda Aydoğan dün  Levent’teki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 

CRR’den yapılan açıklamada, Aydoğan’ın cenazesinin  yarın saat 10.00’da CRR’de yapılacak törenin ardından, öğlen namazını müteakip Levent camiinden defnedileceği belirtilerek, "Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz" denildi.
 
ARDA AYDOĞAN
 
1963 yılında Ankara’da doğumlu olan Arda Aydoğan, M.S.Ü. Devlet Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünü bitirdi. 1989’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun kuruluş çalışmalarında yer aldı. 1994’te CRR Konser Salonu’nun Genel Müdür ve Sanat Yönetmenliği görevine atandı. 1995’te CRR Opera Orkestra ve Korosu’nu, 1996’da CRR Senfoni Orkestrası’nı, 2003’te CRR Dans Tiyatrosu’nu kurdu. On yıl boyunca görev yaptığı CRR, onun döneminde Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı konser salonları arasına girdi. Aydoğan son olarak iki ay önce Bakırköy’de yeni açılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nin başına getirilmişti.

Yayın Tarihi : 26.10.2015 : 11:15

Etiketler : Opera    Sanatçısı    Arda    Aydoğan    Etti    Genel   


Yorumlar

6109
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN