Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kıbrıs’ta Kozlar Bizim Elimize Geçti''

''Kıbrıs’ta Kozlar Bizim Elimize Geçti''
Bursa’da seçim çalışmalarını sürdüren İçişleri Eski Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Adayı Efkan Ala, “Kıbrıs’a suyun altından su götürdük. Şimdi Kıbrıs’ta kozlar bizim elimizde. Şimdi onlar bize mahkum” dedi.

 

Gemlik’te Erzurumlular Derneği ve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Efkan Ala, Türkiye’nin yaptığı yatırımlarla ilgili konuştu. Ülke olarak büyük yatırımlara imza attıklarını ifade eden Ala, “Nasıl daha önceden bölünmüş yol yaptıysak bundan sonra da siyasi otobanlar yapabiliriz. Avrupa Birliği hedefine doğru hızlı bir şekilde yol alırız. Türkiye istikrarlı havayı yakaladığında çok büyük meseleleri çözüp yola devem edecek hale geldi. Biz denizin altından Kıbrıs’a nehir götürdük. Ülkemiz artık bu noktalara geldi. Kıbrıs önceden hep problem olur ve önümüze konurdu. Artık Kıbrıs konusunda elimiz daha güçlü. Artık Kıbrıs’ta kozlar bizim elimize geçti. Çünkü Anadolu’dan nehri denizin altından Kıbrıs’a biz götürdük. Şimdi onlar bize mahkum. İstanbul’da bizim ceddimiz karadan gemileri yürüttü. Biz de denizin altından Marmaray’ı yaptık trenleri yürütüyoruz. Yaptık ve hizmete soktuk. Japonya Başbakanı da geldi açılışına katıldı. Eskiden Japonya dediğimizde ‘vay be ne çok iş yapıyorlar’ derdik. Japonya’nın Başbakanı geldi ve büyük projeyi saygıyla selamladı. Bunlar yetmez dedik şimdi de denizden otoban yapıyoruz. Savunma sanayinde artık kimseye ihtiyacımız yok” dedi.
 
Türkiye’nin iyi yolda ilerlediğini gören bazı ülkelerin bu gidişatı durdurmak istediklerini hatırlatan Ala, "Biz bir arada olduk mu gerçekten çok iyi işler başarıyoruz. Bu kardeşlik gündeme geldi mi üzerimize üşüşüyorlar. İnadına kardeşlik, birlik ve beraberlik demeliyiz. Memleketin meselelerini bir araya geldik mi daha kolay çözeriz” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.10.2015 : 18:51

Etiketler : Efkan    Ala    Kıbrısta    Kozlar    Bizim    Elimize    Geçti    Politika   


Yorumlar

3410
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN