Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Termik Santrale Karşı Sanat Etkinliği

Termik Santrale Karşı Sanat Etkinliği
İzmir’in Bergama İlçesi’ndeki Zeytindağ Mahallesi’ne yapılması planlanan termik santrale karşı olan çevreciler, çocuklar için doğa konulu resim, müzik ve tiyatro etkinliği düzenledi.

 

Bergama’nın Zeytindağ Mahallesi’ne termik santral yapımına karşı çıkan Bakırçay İnisiyatifi (Dikili, Bergama, Foça, Aliağa, Şakran, Çandarlı Çevre Platformları); Bergama Belediyesi’nin de desteğiyle, çocuklara yönelik, doğa konulu resim, müzik ve tiyatro etkinliği düzenledi. Bergama’daki Zeytindağ Düğün Salonu’nda ’Doğayı Sevdiğini Söyleme Günü’ adıyla gerçekleştirilen etkinliğe; İzmir Yeni Kapı Tiyatrosu, Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu, Şudabap Çocuk Orkestrası katıldı. Çocuklarla yapılan doğa konulu resim çalışması ardından, doğa konulu çocuk tiyatrosu ve doğa konulu mini müzik dinletisi gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocuklar hep birlikte "Termik santrali değil, zeytin ağacı isteriz" diye haykırdı.
 
CHP’li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Bergama sınırlarında kalan ve Çandarlı Beldesine yakın bir alanda planlanan termik santrale yöre insanımızdan büyük tepki var. Bu doğrultuda çevre örgütleri de, özellikle Bakırçay inisiyatifi çeşitli programlar hazırlıyorlar. Çocuklara yönelik yapılan ve destek verdiğimiz bu etkinliği çok önemsiyorum. Çünkü tek derdimiz onlara yaşanılabilir bir dünya, sağlıklı bir doğa ve iyi bir gelecek bırakmak. Bütün davamız budur. Bu yüzden yapılan etkinlikte başta Bakırçay inisiyatifi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 25.10.2015 : 15:06

Etiketler : Termik    Santrale    Karşı    Sanat    Etkinliği    Bölge   


Yorumlar

6310
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN