Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turistler Kemeraltı’nda Kaybolmayacak

Turistler Kemeraltı’nda Kaybolmayacak
Türkiye’nin en büyük açık hava alışveriş merkezi Kemeraltı’na, Kemeraltı Lions Kulübü sahip çıktı, turistler için harita dağıttı.

 

Yıllarca yabancı turistler konusunda sıkıntı yaratan rehber-harita ihtiyacını Kemeraltı Lions Kulübü giderdi. Kulüben bastırdığı 5 bin harita esnafa dağıtıldı. Özellikle yabancı turistin Kemeraltı’nda daha rahat dolaşması için dağıtılan haritalar Kemeraltı’nda bulunan tüm gezilecek yerleri içeriyor.
 
Çarşının gelişimine ve daha modern bir hale getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Kemeraltı Lions Kulübü Başkanı Semih Girgin, yaklaşık 5 bin esnafa Kemeraltı haritası dağıttıklarını kaydetti. Girgin, “Haritada ibadethanelerden, kafelere ve diğer tüm Kemeraltı’nda bulunan sektörlere ait bilgiler mevcut. Esnafımız, bu haritaları gelen turistlere dağıtacak. Kemeraltı için yapılacak tüm çalışmalarda, Kemeraltı esnafının idari ve sosyal platformda yaşayabileceği sorun ve çalışmalarda yanında olmak amacıyla varız. Kemeraltı, İzmir tarihinin aynasıdır. Kıymetinin bilindiği zamanlar da olmuştur, unutulduğu zamanlar da. Kemeraltı’nın kendine ait bir ruhu vardır. Giderek azalsa da hala koruyabildiği değerleri, binalarıyla ve esnafıyla İzmir’in ruhudur" dedi.
 

Yayın Tarihi : 25.10.2015 : 08:56

Etiketler : Turistler    Kemeraltında    Kaybolmayacak    Bölge   


Yorumlar

4221
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN