Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arkasspor Gururumuz Oldu

Arkasspor Gururumuz Oldu
Malta Kraliyet Yat Kulübü’nün düzenlediği Rolex Middle Sea Race’de IRC 3 sınıfında birinci, genel klasmanda beşinci olarak büyük bir başarıya imza atan Arkas Sailing Team, kupasını aldı.

 

Akdeniz’in en önemli off-shore yelken yarışı olarak bilinen organizasyonda tamamı Türk yelkencilerden oluşan bir ekiple mücadele eden Arkas, 606 millik parkuru 102 saatte kat ederek hedefine ulaştı. 22 ülkeden 115 tekne ve 1000’in üzerinde sporcunun katılımıyla 17 Ekim’de Malta’dan başlayıp Messina Boğazı’ndan geçtikten sonra Stromboli, Favignana, Pantalleria ve Lampedusa rotasını geçerek yine Malta’da tamamlanan yarışta Flying Box isimli tekneyle mücadele eden Arkas, 21 Ekim’de finiş hattına vardı.
 
Katıldığı ilk uluslararası organizasyonda Serhat Altay, Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen ve antrenör Martin Watts’tan oluşan kadrosuyla yarışan Arkas, ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadı.
 
Arkasspor Asbaşkanı Bernard Arcas, 1 yıldır hazırlandıkları organizasyondan yüzlerinin akıyla ayrıldıklarını belirterek, "Arkas Spor Kulubü’nün uluslararası arenada yarışacak profesyonel Türk yelken takımı yaratma projesinin ilk adımı olan Rolex Middle Sea Race’te iyi bir sınav verdik. Gerçek bir Akdeniz klasiği haline gelen bu organizasyondan tamamı Türk sporculardan oluşan bir takımla katılmaktan ve bu zorlu mücadeleden gurur verici bir sonuçla dönmekten dolayı mutluyuz" dedi.

Yayın Tarihi : 24.10.2015 : 19:04

Etiketler : Arkasspor    Gururumuz    Oldu    Spor   


Yorumlar

4549
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN