Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Kiminle Evleneceklerini de Tayin Ediyor'

'Kiminle Evleneceklerini de Tayin Ediyor'
AKP’li yöneticileri 1 Kasım korkusu sardığını belirten CHP İzmir Milletvekili ve PM üyesi Dr. Aytun Çıray, CHP iktidarlarında iç ve dış politikalarda patinaj yapan Türkiye’yi huzur ve zenginliğe kavuşturacaklarını söyledi.

 

Seçim çalışmalarını Tire ilçesinde sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan’nın da hazır bulunduğu programda ilçedeki muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlarla tek tek ilgilenen Milletvekili Çıray, onların önerilerini aldı.
 
Başbakan’ın kaybetmenin telâşı içinde olduğunu söyleyen Çıray, “Cumhurbaşkanının beş ay önce açtığı hastaneyi başbakan üç ay sonra açma vaadinde bulunuyor. Zalimin yanında olacağız diyor. Şimdi de hangi gencin kiminle evleneceğine de biz karar veririz diyor. İşte bu da otoriter zihniyetin dışa vurumudur. Üç yıl önce bizzat ben  meclise kanun teklifi olarak emekli olup da çalışanların sosyal güvenlik destek primi kesintilerinin kaldırılmasını önermiştim. Bugün seçim vaatlerine koymuşlar. Onları siz, biz değil kendi kendileri bile anlayamıyor, takip edemiyor. 1 Kasım Genel Seçimlerinden sonra da kimsenin takip etmesini gerektirecek bir durum kalmayacak. CHP iktidarımız şimdiden hayırlı olsun”dedi.
 
CUMHURBAŞKANI DA MUHTARLAR KADAR TARAFSIZ OLMALI
 
Muhtarların kanun değişiklikleri ve izlenen politikaları takip etmekte zorlandıklarını dile getirmesi üzerine CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Cumhurbaşkanları, belediye başkanları ve muhtarlar seçildikten sonra partiler üstü davranırlar. Belediye başkanları partiden seçilir ama seçildikten sonra rozetini çıkartır. Cumhurbaşkanı, belediye başkanı, muhtarların asli vazifesi olan milletine kayıtsız şartsız ve ayrımsız hizmettir. Cumhurun reisi olması gereken kişi parti genel başkanı gibi meydanlara iner oy isterse bu kabul edilemez. Türkiye'deki mevcut sisteme rağmen eğer birileri diyorsa ki 'Ben fiili durum yarattım; şimdi de siz bu duruma uygun anayasa ve yasalar yapın,' bu otoriterleşmenin daniskasıdır.”
 
BÜTÜNŞEHİR YASASININ MALİYETİ MİLLETİN SIRTINA YÜKLENDİ
 
Muhtarların köy muhtarlıklarının kaldırılmasının sıkıntılarını yaşadıklarını anlatmaları üzerine de CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Bütünşehir yasasının yanlış olacağını ifade ettik. Belde belediyelerini ve muhtarlıkları kaldırmayın, dedik. Çoğunluk ellerindeydi yaptılar geçtiler. Sizler gibi milletimiz de bunun zorluklarını yaşıyor. Bütünşehir yasasının getirdiği zorluklar ardı ardına milletimizin sırtına kamburlar yüklüyor. Kentin merkezindeki vatandaşımızla köyde, beldede yaşayan vatandaşımız aynı kefeye konulamaz. Vatandaşımızın hizmet ayağına gitmelidir ve kesesine de uygun olmalıdır. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ilçelere açtığı yeni şantiyelerle hizmet binalarıyla durumu düzeltmeye çalışıyor. CHP iktidarımızda Bütünşehir yasasını bu haliyle iptal edeceğiz. Belde Belediyelerimizi ve Köy Muhtarlıklarımızı yeniden çağın şartlarına uygun olarak modernize ederek tekrar açacağız”şeklinde konuştu.
 
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
 
Genel seçimlere kadar rakip partilerinin sesini kısmak için medyaya baskı yapıldığını vurgulayan CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Gazete ve televizyonlarının sahiplerine baskı yapılıyor. Gazeteciler görevini yapamayacak durumu getiriliyor. Dövülüyor. Buda yetmiyor dijital platformdan televizyonlar çıkartılıyor. Buda yetmiyor Uydudan indirilecekleri söyleniyor. Milletin haber alma özgürlüğünün olmadığı seçim ne kadar meşru olabilir. Bizim milletimize ulaşmamıza engel olmaya çalışıyorlar. 17-25 Aralık’ın hesabının sorulmasından korkuyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok”sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Yayın Tarihi : 24.10.2015 : 14:27

Etiketler : aytun çıray    chp    davutoğlu    eleştiri   


Yorumlar

5367
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN