Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yoksullukla Mücadelemiz Sürecek''

''Yoksullukla Mücadelemiz Sürecek''
Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Kerem Ali Sürekli, Ak Parti 13. Yıllık iktidarı döneminde önümüzdeki dönemde yoksullukla büyük bir mücadele verdiğini ifade ederek “Önümüzdeki dönemde de yoksullukla hızlı bir biçimde mücadeleyi ve sosyal koruma politikalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, seçim çalışmaları kapsamında Bornova Dökümcüler Sanayi Sitesi’nde Işık Çelik fabrikası’nda çalışanlarla öğle yemeği yedi, sohbet etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde birleştirilen sosyal hizmet ve yardım kuruluşları arasında koordinasyon ve işbirliğini artıracaklarını ve bu kapsamda Aile Bilgi Sistemini kuracaklarını açıklayan Sürekli, "Sosyal yardım istihdam bağının kurulması hususunda sosyal yardım yararlanıcılarının istihdama katılımı konusunda geliştirdiğimiz mekanizmaları güçlendireceğiz. Ayrıca İş Kur’un bu alandaki kurumsal kapasitesini artıracağız. Sosyal yardımlarda aile büyüklüğünü esas alacak, ailenin bütünlüğünü koruyan bir modeli hayata geçireceğiz. Sosyal destek ve hizmetlerin hak temelli olarak bütünleşik bir şekilde sunulduğu bir sosyal destek sistemi kuracağız" dedi.
 
Engelli genç ve çocukların kısa süreli gündüz ve yatılı bakımı için güvenli bir biçimde bırakılabilecekleri “Engelli Yaşam Merkezleri" kuracaklarını da söyleyen Sürekli uygulayacakları sosyal politikaları açıkladı.
 
 

Yayın Tarihi : 24.10.2015 : 13:05

Etiketler : Sürekli    Yoksullukla    Mücadelemiz    Sürecek    Bölge   


Yorumlar

1863
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN