Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


30 Yıl Sonra Kep Attılar

30 Yıl Sonra Kep Attılar
Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nden 1985 yılında mezun oldukları dönem çeşitli nedenlerle kep atma sevincini yaşayamayan öğrenciler, 30 yıl sonra aynı fakültede düzenlenen törenle keplerini attılar.

 

O dönemin öğrencilerinden olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ile mezunlar derneğinin birlikte organize ettiği kep giyme töreni 30 yıl sonra 30 mezunu bir araya getirdi. Tekstil Mühendisliği Fakültesi’nde düzenlenen törene Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kadoğlu, Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Arzu Marmaralı, o dönem derslere giren öğretim görevlileri ile 1985 yılı mezunu öğrenciler katıldı.
 
Yıllar sonra düzenlenen kep giyme töreni sayesinde içlerinde uhde kalan kep atma heyecanını yaşadıklarını ifade eden Mukadder Özden, “Hem şehir dışında olan, çok sık göremediğimiz arkadaşlarımızı görme hem de bize tecrübelerini aktaran hocalarımızla yeniden bir araya gelme şansı bulduk" dedi. Üniversiteyi bitiren her öğrencinin hayalinde bir gün mezuniyet diplomasını almak ve kep atmak olduğunu belirten Özden, geç de olsa bu hayallerini gerçekleştirdikleri için çok heyecanlı olduklarını söyledi.
 
Aynı zamanda sembolik 30. yıl diplomalarını da alan mezunlar keplerini atarak uzun yıllardır hayalini kurdukları bir anı gerçekleştirmiş oldu.
 

Yayın Tarihi : 24.10.2015 : 12:40

Etiketler : Yıl    Sonra    Kep    Attılar    Bölge   


Yorumlar

9550
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN