Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıç, ''Gelir Uçurumu Derinleşti''

Kılıç, ''Gelir Uçurumu Derinleşti''
MHP İzmir 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.

 

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık ve oda üyleleriyle bir araya gelen Kılıç, Türk esnafının ülke tarihindeki en zor günlerini yaşadığını söyledi.
 
Esnaf için ekonomik koşulların giderek ağırlaştığını kaydeden Senem Kılıç, ülke ekonomisinin sadece küçük bir azınlığın eline geçtiğini savundu; adaletsiz paylaşımın toplumsal hoşgörüsüzlüğü körüklediğine dikkat çekti. MHP olarak, sermayenin tabana yayılmaması ve sadece belli bir zümrenin elinde toplanması konusunda AKP hükümetini defalarca uyardıklarını hatırlatan Kılıç, “Son 14 yıl içinde fakirle zengin arasındaki gelir uçurumu korkutucu derecede derinleşti. Millet olarak bu uçurumu ortadan kaldırmak zorundayız. 2015 yılı verilerine göre yüzde 20’lik gruplarda, en yüksek gelire sahip nüfus toplam gelirden yüzde 46.6 pay alırken; en yoksul kesimin aldığı pay ise sadece yüzde 6.1 düzeyinde kaldı. Ciddi bir finansal sıkıntıyla karşı karşıya olan nüfusun oranı ise yüzde 49.7. Milletimizin yarısı, yarını nasıl atlatacağını, evine ekmek götürüp götüremeyeceğini, kiradaysa kirasını nasıl ödeyeceğini bilemez durumda. Ayrıca en zengin yüzde 20’nin ülke gelirinden aldığı pay en fakir kesimin 7.7 katı. Gelir adaletsizliğinde Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sıradayız" ifadesini kullandı.
 
Meclis’te, İzmir’deki sıkışan ekonominin yeniden canlandırılması ve kente hakettiği hizmetlerin getirilmesi adına sonuna kadar uğraşacağını aktaran Kılıç, “MHP, İzmir’den Meclis’e ne kadar güçlü giderse, İzmirli o kadar çok şansa sahip olur. Çünkü 2 kutup arasında sıkışan siyasetin İzmir’e bir şey kazandırmayacağı artık ortada. İzmir’in yeni bir heyecana ihtiyaç var. Bu heyecan da sadece ve sadece MHP’de var. Bu heyecanla birlikte İzmir’de hep beraber çok güzel şeyler başaracağız" diye konuştu.
 
 
 

Yayın Tarihi : 24.10.2015 : 12:27

Etiketler : Kılıç    Gelir    Uçurumu    Derinleşti    Bölge   


Yorumlar

5887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN