Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu Oruç Açtı

Kılıçdaroğlu Oruç Açtı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Garip Dede Dergahı’nda “Muharrem Yemeği"ne katılarak oruç açtı.

 

İftar sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, “Bütün inançların temeli ahlaktır. En çok değer vermemiz gereken ilkelerden birisidir. Bu güzel coğrafyada inancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun, bütün insanların barış içinde yaşaması gerekiyor. Tarihten ders almalıyız, geçmişten ders almalıyız. Huzuru, barışı birileri bu topraklara getirdi, bizler de devam ettireceğiz. Buna yürekten inandım ve her zaman her yerde söylüyoruz. Ahlakı yücelttiğimiz ölçüde toplumun değerlerini de yüceltmiş oluruz. Bir ozanımız der ki: Cehennem dediğin dal odun yoktur, herkes ateşini buradan götürür. Bunun özünde yatan; eğer kimseye kötülük yapmıyorsanız, kimsenin aleyhinde konuşmuyorsanız, güzel ahlaka sahipseniz, Cehennem tabi dal odunu yoktur, herkes ateşini buradan götürür. Yine bir ozanımız der ki: Kandil geceleri kandil oluruz, kandilin içinde kurt oluruz, hakkı göstermeye delil oluruz, fakat kör olanlar görmez bu hazineden. İşin özü budur. Yürek temizliğidir, gönül temizliğidir. Ben isterim ki bu güzel coğrafyada temiz yüreğimizle birbirimizi kucaklayalım. Ayrılığa ve gayrlılığa asla izin vermeyelim" dedi.
 
Kılıçdaroğlu daha sonra Garip Baba Türbesi’ne geçerek dua etti. Duanın arından dergah yetkilileri türbe hakkında Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdi. Türbe girişi ve çıkışında vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na yoğun ilgi gösterdi. Bazı vatandaşlar Kılıçdaroğlu ile selfie çektirdi.
 

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 21:58

Etiketler : Kılıçdaroğlu    Muharrem    Yemeğine    Katılarak    Oruç    Açtı    Genel   


Yorumlar

5895
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN