Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fotoğrafın Kalbi İzmir’de Atıyor

Fotoğrafın Kalbi İzmir’de Atıyor
İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği 3. Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri başladı.

 

2011 Yılından beri iki yılda bir gerçekleştirilen kapsamlı festival, bu yıl da dünya fotoğrafının ve Türk fotoğrafının usta isimlerini İzmir’de ağırlıyor. 21 Fotoğraf sergisi, başta İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nin sanat galerisi olmak üzere, Sabancı Kültür Sarayı, Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ve ARKAS Sanat Merkezi olmak üzere 5 farklı salonda 500’e yakın fotoğrafla açıldı. İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’ndeki sergilerin açılışında konuşan 3. Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri Organizasyon Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, "Türk ve dünya fotoğrafının önde gelen fotoğrafçıları ve onların çekmiş olduğu fotoğrafların da yer aldığı, 500’e yakın fotoğraftan oluşan fotoğraf sergilerimizin hepsinin açılışını gerçekleştirdik. Böylesine kapsamlı bir etkinliğe göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkürlerimi sunuyorum. Siz fotoğrafı izledikçe biz fotoğrafı sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.
 
"İzmir Fotoğrafla Buluşuyor" sloganıyla fotoğrafın farklı dallarından 18’i yabancı, 80 sanatçıyı; konferanslar, paneller, sergiler, gösteriler ve workshoplar aracılığıyla sanatseverlerle buluşturan organizasyon ücretsiz olarak gerçekleşiyor. Türkiye fotoğraf tarihinin en önemli isimlerinden Prof. Sabit Kalfagil’in onur konuğu olarak söyleşi yaptığı festivalde, ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut ve İnstagram Fenomeni Mustafa Seven de sunumlarını gerçekleştirdi.
 
BERGAMA’YI FOTOĞRAFLAYACAKLAR
 
25 Ekim Pazar günü UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Bergama Antik Kentine gidecek olan fotoğraf severler, antik kentin farklı bölgelerinde gün boyu fotoğraflar çekerek, Bergama’nın tarihini, kültürünü ve mimari öğelerini belgeleyecek.

Yayın Tarihi : 23.10.2015 : 16:03

Etiketler : Fotoğrafın    Kalbi    İzmirde    Atıyor    Bölge   


Yorumlar

6224
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN